Wpis z mikrobloga

  • 1
@clas: jakimi proporcjami zalewasz?


@Vank: 975 wody, 25 soli.
Przepis nomartu. Może są lepsze ale ten zawsze mi działa. Teraz nietypowo marchewka w słupki ale to dlatego ze rozmowa nie przepada za miękkim. Ja odwrotnie.
  • Odpowiedz
  • 3
@clas: ile to musi sie kisić? No i w ciepłym czy zimnym?


@nuj-ip: Trzymam w ciepłym i ciemnym. Przy tej temp za 5-6 dni powinny być już lekko ukiszone i chrupkie. 7-10 dni już mniej chrupkie (chociaż rzodkiewka i marchewka może chrupka strukturę trzymać).
  • Odpowiedz
  • 2
975 wody, 25 soli.


@clas: możesz zaszaleć i wlać 1000 ml, na moją odpowiedzialność :P

@Mirkosoft: Rzadko kiedy robie coś na czyjąś odpowiedzialność. Mierzenie 975 a 1000 to jeden pies. Oczywiście można zrobić na litr wody i trzy łyżeczki soli. Albo jedna dużą ale nie kopiastą. To nie apteka :)
  • Odpowiedz
  • 1
@clas: myślę że w weekend zrobię :D


@nuj-ip: Polecam. Jest to jakaś praca ale punktuje na talerzu. Nie sądziłem ze godzina pracy w kuchni tak pysznie smakuje!
  • Odpowiedz
@clas: taka mieszanka nie koliduje ze sobą? Nie ma ryzyka, że ktores z warzyw zacznie się psuć, a przez to popsuje całą resztę?

No i pytanie czy warzywa tak ukiszone bardzo mocno przechodzą wzajemnym smakiem?
  • Odpowiedz
  • 2
@clas: taka mieszanka nie koliduje ze sobą? Nie ma ryzyka, że ktores z warzyw zacznie się psuć, a przez to popsuje całą resztę?


No i pytanie czy warzywa tak ukiszone bardzo mocno przechodzą wzajemnym smakiem?

@cyconiusz: Moim zdaniem nie koliduje. Czasami dodaje groszek cukrowy :) i smakuje fajnie.
Rzadko się zdarza ze warzywa się „przekiszą”. Ten słoik ma 3 litry. U mnie znika mniej więcej w tydzień od momentu uznania ze
  • Odpowiedz