Wpis z mikrobloga

Urwała mi się linka na łączeniu z tym plastikowym małym walcem widocznym po lewo. Linka w aso kosztuje 100 zł XD, używana 40 zł a w castoramie 1 zł za metr więc nie wiem czy nie kupić w budowlanym i nie pokombinować.

Ma ktoś pomysł jak to zdrutować? Lutownicą zatopić linkę w tym plastiku?

#mechanikasamochodowa #pytanie #majsterkowanie #spawanie
Pobierz
źródło: comment_16612768441VEYhB4t7dzvuskbLYxE40.jpg
  • 14
@serek_heterogenizowany: To nie wiem na ile ten plastik jest potrzebny, może wystarczy zaklinować linkę pomiędzy skręconymi ze sobą nakrętką i śrubką, tak żeby nadać podobny kształt. wtedy taka „konstrukcja” przejęłaby zadanie tego plastiku, który zaczepia się o jakies miejsce i po prostu je ciągnie. Ciężko to będzie zatopić na tyle żeby nie urwało się zaraz. A co do linki to jeśli ta zerwana nie jest za krótka, to zostaw i spróbuj
@serek_heterogenizowany: Chyba zwykła stalowa to była brało się pierwszą lepszą. Tylko to najlepiej się sprawdzało na najmniej obciążonych linkach jak od gazu, bo linka sprzęgła tak przerobiona szybko się urywała. Siły na klamce to pewnie będzie coś pomiędzy linką gazu a sprzęgła w motorze.
Aby nie ucinało to trzeba było mieć doświadczenie w tym ile można zaklepać aby się trzymała a jeszcze nie ucięło. Używało się do tego śruby M4 albo