Wpis z mikrobloga

Dziękuję za wszystkie rady typu "trzeba było to wyrzucić na śmietnik" ale pls darujcie sobie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1. Może naiwnie, ale chciałbym żyć w kraju gdzie ludzie "zachowują się jak trzeba" - gdyby to były moje dane nie chciałbym aby inny mirek wywalił je na śmietnik.
Dużo narzekamy na nasze społeczeństwo - wyznaję zasadę aby zaczynać od siebie i w ten sposób zmieniać świat.
Dla mnie to było jasne - trzeba to wyjaśnić i tyle.

2. Wyrzucenie na śmietnik mogłoby spowodować gorsze konsekwencje

3. Już i tak mleko się wylało, więc teraz ta rada nie ma sensu - ja wiem że każdy jest mądry dopóki sam nie znajdzie się w takiej sytuacji.

Dziękuje jeszcze raz za wszystkie słowa wsparcia, faktycznie czuję się malutki przy zderzeniu z dużym bankiem - mam nadzieję że nie skończę jak facet od #rurka

#getinrodo
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po za tym teraz to zostało już jedynie chronienie własnej d--y no i odkąd zacząłem wyznawać "filozofię xD" moje życie stało się spokojniejsze. Nie denerwuję się już prawie wcale, kiedy spotykają mnie sytuacje stresowe, myślę sobie xD i wszystko staje się prostsze.
Naprawdę polecam ten styl życia. Wcale nie robi ze mnie lenia tylko osobę które nie denerwuje się z d--y tak jak kiedyś.

Egzamin? xD
Prezentacja prze dużą grupą nieznajomych ludzi? xD
Wyrzucili z roboty? xD
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Powinno być dla Ciebie jakieś odszkodowanie, że wgl ta przesyłka i ta sytuacja Cię spotkała i musisz ogarniać prawnika, tracić czas itp. Niech prawnik coś ugra jeszcze dla Ciebie. Bo oni kary i tak pewnie nie dostaną w tym kraju.
  • Odpowiedz
@Polska5Ever nie wiem jak ja bym postąpił, ale cieszę się, że są ludzie w tym kraju, którzy uczciwie podchodzą do sprawy, a nie żeby tylko spokój był. Propsy miras, nie daj się tam na sanki wsadzić ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz
@Polska5Ever: WIem, że nie masz zamiaru nic podpisywać, ale pamiętaj o tym jeśli przyjdą z prawnikiem i będą Cię straszyć paragrafami i namawiać do podpisania.

Oni są wyspecjalizowani w namawianiu ludzi do podpisywania dokumentów, których często nie chcą podpisywać, potrafią manipulować człowiekiem żeby zapewnić sobie dupochron, tym bardziej przy tak delikatnej sprawie.

Jeśli choć przez chwilę po ich namowach i straszeniu pomyślisz, że jednak dla świętego spokoju lepiej cokolwiek podpisać,
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Dobrze piszesz i dobra postawa, szanuję (zwłaszcza za filozofię xD). Trzymam kciuki, żeby akcja skończyła się szybko i bez konsekwencji czy dalszych stresów dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@Szechlik:

Powinno być dla Ciebie jakieś odszkodowanie, że wgl ta przesyłka i ta sytuacja Cię spotkała i musisz ogarniać prawnika, tracić czas itp.

Niestety (albo -stety) nie żyjemy w Teksasie, tylko w Polsce :) Odszkodowanie - jak sama nazwa wskazuje - przysługuje jako kompensacja za poniesioną szkodę, czyli stratę majątkową. Jaką stratę majątkową poniósł OP? OP mógłby się co najwyżej ubiegać o zwrot uzasadnionych wydatków i nakładów prowadzonych w związku z tzw. prowadzeniem cudzych spraw bez zlecenia (przepisy 752 KC i kol.). Ew. o zadośćuczynienie, gdyby z powodu całej zaistniałej sytuacji wpadł w głęboką depresję kliniczną i potrafił to udowodnić.

Zresztą wyobraźmy sobie sytuację analogiczną - znajdujesz w skrzynce pomyłkowo wysłany list z PZU adresowany do Wandy Iksińskiej, wpadasz w panikę, zatrudniasz Giertycha, Giertych inkasuje 50 tysięcy zł za pomoc prawną - w tej sytuacji Twoim zdaniem PZU powinno Ci tę kwotę zwrócić
  • Odpowiedz
@Dutch: To nie jest jeden list. I to nie tylko listy. Tylko paczka listów, umów i innych dokumentów klientów. Teraz gdy coś się stanie to będzie na OPa. Bo on jest w posiadaniu (a tego nie chciał) i Bóg wie co robił, zrobił itp., strzelam, że bank chce zamieść aferkę pod dywan, a jak coś się rypnie to będzie na OPa. Bank tą pomyłką naraził na straty moralne i na
  • Odpowiedz
@Szechlik:

To nie jest jeden list. I to nie tylko listy. Tylko paczka listów, umów i innych dokumentów klientów.

Zgoda, skala jest kompletnie inna. Nadal - piszesz o hipotetycznych, katastroficznych, co do zasady nierealnych scenariuszach, nie zmienia to faktu że na razie szkody majątkowej OP nie poniósł. Chyba że nie ma darmowych minut, albo np. jest w stanie wykazać, że w czasie, który poświęcił na ogarnięcie sprawy był w stanie
  • Odpowiedz
Uwierz mi, w tej chwili w banku prawdopodobnie lecą głową i rozgrzewają się do czerwoności linie telefoniczne, a OP jest ostatnią osobą, która może się w tej sytuacji bać konsekwencji.


@Dutch: Oby tak było. Ale już na bankierze piszą, że getin serdecznie przeprasza za (wyciek) błąd ludzki. Więc można haratnąć w gałę. :D
  • Odpowiedz
zwrot uzasadnionych wydatków i nakładów prowadzonych w związku z tzw. prowadzeniem cudzych spraw bez zlecenia (przepisy 752 KC i kol.)


@Dutch: jak powinien to rozliczyć? Przygotować rachunek oraz co, umowę o dzieło? Jak wycenić taką pracę? Może sobie dać stawkę w stylu 200zł/h bo np tyle zarabia w swojej codziennej pracy?
  • Odpowiedz
@DOgi:

jak powinien to rozliczyć? Przygotować rachunek oraz co, umowę o dzieło? Jak wycenić taką pracę? Może sobie dać stawkę w stylu 200zł/h bo np tyle zarabia w swojej codziennej pracy?

Wszystko zależy od indywidualnej sprawy. Jeśli np. dana osoba była zmuszona jechać PKP do innej miejscowości - przedstawiasz bilet. Trudniej wycenić utracone korzyści, poświęcony czas, czy musiałeś brać urlop, czy to było poza godzinami pracy, ale standardowo w tym
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: Szczerze to chyba na twoim miejscu skontaktowałbym się z mediami - bankier podchwycił, więc kontaktujesz się z nimi i oni swojego prawnika Ci udostępniają (możesz napisać, że Getin próbuje zrzucić odpowiedzialność na ciebie) xD
  • Odpowiedz