Wpis z mikrobloga

#pracait
#pracazdalna
#praca
#pracbaza

Cześć.
Podjąłem decyzje o przekwalifikowaniu się zawodowo.
Niestety ale ostatnie 10 lat pracowałem jako kieowca zawodowy, magazynier, ostatnio zrobiłem uprawnienia na koparki i spycharki ale bez doświadczenia ciężko się gdzieś dostać no i jest to zazwyczaj delegancja i praca po min 10h.
Na powyższych stanowiskach nie udało mi się zarobić jakiejś lepszej kasy przeważnie są to kwoty 3-4k czyli obecnie niewiele.

Chciałbym się przekwalifikować aby móc pracować całkowicie zdalnie i by na początek zarobić przynajmiej te 4,5k z czasem oczywiście więcej wraz ze wzrostem doświadczenia.

Jaka praca zdalna na dosyć niski próg wejścia?
Próbowałem się uczyć programowania, grafiki ale nie idzie mi to, chyba zbyt wiele terminologii branżowej trzeba ogarniać i być bardzo skupionym. Obróbka i sklejanie wideo? Nie ma chyba na to popytu.
Może warto pójść w naukę jakiegoś programu np autocad i potem w tym kierunku szukać pracy? Tylko znów pytanie czy bez udokumentowanego doświadczenia gdzieś się dostanę?

Za czym jeszcze się oglądać? Co jeszcze można spróbować?

Dzięki
  • 6
  • Odpowiedz
programy to tylko narzędzia w których pokazujesz swoje umiejętności. Zmień myślenie. Nie uczysz sie autocada dla autocada, projektujesz budynki (masz umiejętności i wiedzę) i używasz do tego autocada albo innego programu. Tak samo jak z prawem jazdy. Nie uczysz się jeżdzić Audi, ale prowadzić pojazdy.
  • Odpowiedz
@czarnobialyblog: niekoniecznie, u nas w robocie są rysownicy i ich zadaniem jest tylko rysować, wskazówki dostają od inżynierów którzy zajmują się projektowaniem; inżynierowie potrafią rysować ale bez sensu żeby spędzali czas na prostych zadaniach
  • Odpowiedz
@Baron_Szajba: Z tym programowaniem to też nie jest tak proste, że to jest tylko terminologia - często za pojedynczym słówkiem które pojawi się w CV stoją godziny-dni spędzone na podstawowym zrozumieniu po kolejne tygodnie-miesiące na dopracowanie skilla do takiego poziomu, by potrafić z odpowiednią pewnością to zastosować w praktyce. Najgorzej jest na początku drogi, bo trzeba włożyć w to kupę swojego czasu i energii a do tego szukać wskazówek co w
  • Odpowiedz
@Baron_Szajba: Jak trochę lepiej ogarniasz komputer (winowsa, może coś z linuksa i język angielski), to spróbuj na początku jako helpdeskIT w jakimś fujitsu czy innym kolosie helpdeskowym (kasa mniejsza, ale powiedzmy w branży it i daje pewne rozeznanie z czego korzystają korporacje). Potem jakoś będzie, dużo osób tak zaczyna, szczególnie że na taki helpdesk wymagania są bardzo niskie i jak tutaj się nie dostaniesz, to znaczy że musisz poświęcić bardzo dużo
  • Odpowiedz