Wpis z mikrobloga

Witam Mirki i Mirabelki. Przymierzam się do założenia drugiego konta bankowego, obecnie posiadam konto dla młodych w PKO BP, myślę nad drugim na którym mógłbym trzymać część środków. Sporo się słyszy teraz o bankach typowo internetowych, np AION. W co mierzyć? Standardowe znane oferty jak np Santandera czy właśnie w nowe banki internetowe?

#banki #bankowosc #pieniadze #kontobankowe #finanse
  • 6
@Rudalke: zależy czego potrzebujesz. Jak wymiany walut po najlepszym kursie, to Aion jak najbardziej. Acz tam albo masz płatne plany (29,99 i 49,99 zł miesięcznie), albo Light (który jest darmowy ale pod warunkiem trzymania min. 5000 zł na koncie oszczędnościowym). To plus. Ale brak np. Blika.

Jeśli masz <26 lat (co wnioskuję po koncie jakie masz w PKO), to wybór masz duży i fajny. Właściwie wszystkie takie konta prowadzone są za
@Bankobranie darmowe pzzelewy natychmiastowe fajna sprawa,aczkolwiek rekompensuje to w dzisiejszych czasach przelew na nr telefonu jeśli chcemy przekazać sobie środki między rachunkami - w ogóle jeśli mam numer tel przypisany w dwóch bankach to na który rachunek dostałbym środki jeśli ktoś mi przeleje pieniądze na numer tel? Druga sprawa,bardzo irytuje mnie wgląd urzędów skarbowych na nasze rachunki, nie cierpię takiej ingwilicji - jak to wygląda z fintechami, revolut itp?
@Rudalke, zachęcamy do otworzenia dodatkowego rachunku w naszym banku. Ponad milion klientów ufa i trzyma swoje pieniądze w naszym banku. To, co gwarantujemy naszym klientom, to przede wszystkim bezpieczeństwo środków.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: www.pkobp.pl
@Rudalke: tak, przelewy na telefon to dobra opcja (choć są 2 minusy: limity kwotowe i nie wszystkie banki obsługują przelewy na telefon; z kolei limit pojedynczego przelewu natychmiastowego to 5 000 lub 20 000 zł).

Przelew na telefon przychodzi do tego banku, w którym numer telefonu w Bliku zapiszesz jako ostatni.

Co do ostatniej kwestii, to prawdopodobieństwo weryfikacji Twego konta przez urzędników raczej jest małe, gdy w Polsce prowadzone jest coś