Wpis z mikrobloga

Jak ćwiczyć i żreć, żeby zrzucić troche odstającego brzucha?

Ogolnie to nie chcialbym chudnąć, ale musze przez ten odstający brzuch. Aczkolwiek pozbycie sie go wydaje mi sie ciezkie, bo zawsze miałem z nim problem, nawet jak dużo trenowałem (np. w czasach studiow chodziłem na intensywne 2h treningi krav magi + 6km spaceru, zeby tam dojsc, a do tego ze 2 dni robilem trening silowy bez sprzetu albo czasem silka), z tym ze wtedy dość duzo zarlem makarunu i ryzu, bo raz ze bylo to tanie, a dwa wydawalo mi sie ze tak trzeba jak chce przybierac na masie - ale glownie tą mase zawsze bylo widąc w odstającym brzuchu. Bialko niby tez starale sie żreć, ale moze za mało, bo drogo wychodzlo

I nie wiem jak sie pozbyc tego gowna. NIe chce tez tracic masy miesciowej, bo i tak mam dosc chude łapy

#pytanie #silownia #mirkokoksy #kalistenika
  • 12
  • Odpowiedz
@essos: no to pewnie trzeba sprawdzić co robią kulturyści na redukcji przed zawodami i zrobić coś podobnego - zachowany trening siłowy (mniejsza objętość), + delikatne włączanie kardio, odpowiednia ilość białka ( nie jestem zawodnikiem to tak naprawdę na szczegółach się nie znam ale coś w tym rodzaju bym działał)
  • Odpowiedz
NIe chce tez tracic masy miesciowej, bo i tak mam dosc chude łapy


@essos: Nie da się chudnąć, wyłącznie zrzucając tłuszcz. Zawsze spadnie ci równocześnie też trochę masy mięśniowej.
  • Odpowiedz
@essos: Trudno ocenić co nazywasz odstajacym brzuchem, ale możliwe przyczyny:
- Wada postawy.
- Wyraźne mięśnie tego "pasu adonisa", które odbierasz błędnie jako boczki.
- Problemy z hormonami, przez co odkładasz nieproporcjonalnie dużo tłuszczu na brzuchu i udach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@GhostTrick Mam odstający bępen, ktory widac uwypuklony jak zaloze koszulke. Chyba nie chodzi o jakies miesnie adonisa

Moze akurat cos z tym hormonami, bo ten beben mam od dawna, a przez oststnie miesiace przytylem jakies 4kg i bęben jeszcze bardziej jest widoczny. Ale nigdy tez diety nie mialem
  • Odpowiedz
@essos: Miałem podobnie, tysiące brzuszków (wtedy nie wiedziałem, że robienie brzuszków nie wpływa na tłuszcz na brzuchu) tysiące godzin na siłce, i nic, zawsze brzuch wystawał. Przychodziło tylko zniechęcenie.

Zmieniłem cel, nie na utratę tłuszczu z brzucha tylko na wykonanie ćwiczeń, których nie byłem w stanie zrobić np. pompki w staniu na rękach. I układałem plan treningowy pod to ćwiczenie. Jak osiągnąłem cel to szukałem innego ćwiczenia. Do tego udałem się
  • Odpowiedz
@essos: Brak związku. Możesz mieć wywalone estro, a mieć płaski brzuch.

To tendencje genetyczne, ale zawsze wynikają z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Chyba, ze mówisz o wzdęciach, ale to ma miejsce po jedzeniu i wymaga już werifikacji w kierunku jakichś jednostek chorobowych.
  • Odpowiedz