Wpis z mikrobloga

Na argument, że Rosji nie opłaca się użycie broni nuklearnej, bo to grozi straszliwym odwetem – słyszę, że Putin to nieobliczalny szaleniec i może nacisnąć przycisk w każdej chwili. Dlatego należy spełniać jego żądania i nie wspierać Ukrainy.

Jednak to jest argument chybiony. Zakładając, że faktycznie tak jest, to spełnienie jego żądań w niczym nie zmieni naszej sytuacji – wciąż posostanie on szaleńcem, który może nacisnąć przycisk w każdej chwili. A my, jak żyliśmy w strachu, tak będziemy żyli w nim nadal. Więc to nam się kompletnie nie opłaca.

#wojna #rosja #putin
  • 6
@xniorvox: nie ma żadnych atomowych guzików - system kazbek wysyła tylko sygnał, niczego nie uzbraja, nie uruchamia żadnych programów odpalania. uzbraja i odpala zawsze człowiek - chyba, że (ponoć) system perymetr jest aktywny w trybie opalania bez potwierdzenia, ale nigdy nie przeszedł pomyślnie testów. Putin sobie może guzik nacisnąć w sraczu po kac-kupie. atom zostanie użyty w drodze zwykłej decyzji putina ale na końcu jego decyzji zawsze bedzie kilku kacapów a
Putin sobie może guzik nacisnąć w sraczu po kac-kupie. atom zostanie użyty w drodze zwykłej decyzji putina ale na końcu jego decyzji zawsze bedzie kilku kacapów a nie on sam


@pablum: Ja wiem o tym. Więcej powiem – nie uważam, żeby on i jego dwór byli szaleńcami. Popełniają błędy, są zbrodniarzami, ale ich kroki są sensowne i najwyraźniej podporządkowane dobru reżimu. A odpalenie głowic z dużym prawdopodobieństwem zakończyłoby istnienie reżimu, razem
Na argument, że Rosji nie opłaca się użycie broni nuklearnej, bo to grozi straszliwym odwetem – słyszę


@xniorvox:
Gdyby rosja miała lepszą logistykę, to by dopchała na Ukrainę więcej żołnierzy i więcej sprzętu.
Gdyby mieli więcej rakiet precyzyjnych, ostrzeliwaliby zaplecze UA znacznie mocniej.
Gdyby mieli lepsze lotnictwo i opl, to by jednak wywalczyli totalną przewagę w powietrzu.

Użycie atomu, od razu eskalowałoby konflikt i sprawiłoby, że konwencjonalnie musieliby być jeszcze silniejsi,
@xniorvox: dlatego mała szansa eskalacji w tym kierunku - ja nie chcę wspominać o tym, że ciągle w grę wchodzi OPLAN 8022 - prewencyjny atak LGM-30 z 3 głowicami detonowanymi atmosferycznie, na niskim pułapie i przy samej glebie by wyeliminować 90-95% arsenału atomowego na glebie a potem ultimatum, że w przypadku kontrataku z łodzi balistycznych następne wchodzi UMG-133 i biologiczna eliminacja całego narodu