Wpis z mikrobloga

@Kroledyp: Nie wiem xD Chyba w materiale Gimpera o tej sprawie prawnik na ten temat się wypowiadał i wydaje mi się, że nawet mówił, że gdyby doszło do stosunku, to jeśli nie miał wiedzy, że ma 14-lat to też można go uznać za niewinnego (chyba ze mówił o tym, że jeśli 14-latka oszuka co do wieku, to wtedy taki czyn nie podlegałby karze, ale pewnie kontekst był inny, a ja
  • Odpowiedz
@DEJW88: @Kroledyp: Na Polsat Play był taki program Łowca P-------w, i tam było że musi ten p-----l zainicjować rozmowę, wiedząc że ma mniej niż 15 lat, zaproponować jakieś czynności zakazane, i przyjść na spotkanie, wtedy go łapią i i tak mu nic nie robią, tylko sprawdzą mu kompa czy jakichś materiałów pedofilskich nie ma.

Także Leksiu który nie wiem czy sam inicjował rozmowę ale spotkać się nie spotkali,
  • Odpowiedz
@DEJW88: @CzerwonaPoprzeczka: @Kroledyp: takie przestępstwo można popełnić poniekąd nieumyślnie, znaczy wtedy jeśli możesz podejrzewać, że dana osoba jest poniżej wieku zgody, ale godzisz się na to i nie sprawdzasz. Sąd ocenia na ile naprawdę ktoś "nie wiedział", bo niewiedzą mógłby się tłumaczyć każdy p-----l, wystarczyłoby wybierać osoby, które nie wysprzęgliły się ze swoim wiekiem i samemu nie pytać o to, a przecież można się inaczej dowiedzieć
  • Odpowiedz