Wpis z mikrobloga

@Kroledyp: Nie wiem xD Chyba w materiale Gimpera o tej sprawie prawnik na ten temat się wypowiadał i wydaje mi się, że nawet mówił, że gdyby doszło do stosunku, to jeśli nie miał wiedzy, że ma 14-lat to też można go uznać za niewinnego (chyba ze mówił o tym, że jeśli 14-latka oszuka co do wieku, to wtedy taki czyn nie podlegałby karze, ale pewnie kontekst był inny, a ja nie
  • Odpowiedz
@DEJW88: @Kroledyp: Na Polsat Play był taki program Łowca Pedofilów, i tam było że musi ten pedofil zainicjować rozmowę, wiedząc że ma mniej niż 15 lat, zaproponować jakieś czynności zakazane, i przyjść na spotkanie, wtedy go łapią i i tak mu nic nie robią, tylko sprawdzą mu kompa czy jakichś materiałów pedofilskich nie ma.

Także Leksiu który nie wiem czy sam inicjował rozmowę ale spotkać się nie spotkali, ona wychodziła
  • Odpowiedz
@DEJW88: @CzerwonaPoprzeczka: @Kroledyp: takie przestępstwo można popełnić poniekąd nieumyślnie, znaczy wtedy jeśli możesz podejrzewać, że dana osoba jest poniżej wieku zgody, ale godzisz się na to i nie sprawdzasz. Sąd ocenia na ile naprawdę ktoś "nie wiedział", bo niewiedzą mógłby się tłumaczyć każdy pedofil, wystarczyłoby wybierać osoby, które nie wysprzęgliły się ze swoim wiekiem i samemu nie pytać o to, a przecież można się inaczej dowiedzieć o czyimś wieku,
  • Odpowiedz