Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób mieszkających w #usa. Będę potrzebował kartę sim na 10 dni w Nowym Jorku, gdyż mój operator w #uk chce mnie chyba okraść za pakiet 4gb internetu w USA. Jaka oferta byłaby najbardziej sensowna dla mnie? Kartę sim jakiej sieci kupić i jaką ofertę wybrać?
Wstępnie też dodam, że T-mobile 10gb za 30$ czy Verizon za 40$ to też średnio wygląda. Chyba, że innej opcji nie ma?
#roaming
  • 15
  • Odpowiedz
@gonzo91: kup sobie w #uk kartę z Three "pay as you go". 12GB możesz użyć w stanach. Jak za mało, kup sobie dwie - wyjdzie ci taniej niż kupowanie lokalnie.

Byłem 4 lata temu i sam używałem tej opcji. Taniej nie będzie :)

Three Mobile 16GB data Pay As You Go SIM https://amzn.eu/d/g2qnULO
  • Odpowiedz
@gonzo91: nie ma za co. My rodacy musimy sobie pomagać na #emigracja.

Oczywiście nie licz na cuda, czasem prędkości bywają mniej niż zadowalające, ale jeśli będziesz samym mieście i nigdzie dalej to będzie pan zadowolony.
  • Odpowiedz
@Admast: Byleby to jakoś znośnie działało, standardowe serwisy od google, fb, insta, wypok, banki. Nie będę oglądał na tym raczej YT czy Netflixa.
  • Odpowiedz
@gonzo91: to wystarczy, Netflixa polecam sobie pobrać za wczasu w UK czy oczywiście lokalnie po WiFi :)

Zresztą jak byłem tak 4 lata temu to też był plan w dzień zwiedzamy, wieczorem może coś obejrzymy... Nic nie było oglądane bo była masa innych zajęć :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gonzo91: w Kalifornii, Nevadzie i Arizonie jak byles w miescie problemow z netem nie bylo. Tylko jak na totalnym zadupiu gdzies jechalem to tracilem neta, a to bylo 4 lata temu wiec teraz bedzie pewnie lepiej. W Nowym Jorku to juz w ogole nie powinien byc problem o ile wysokie budynki mocno sygnału nie będą blokować
  • Odpowiedz
  • 0
@Admast @gonzo91 w trójce jeśli nie podpisałeś kontraktu przed październikiem 2021, to jest dodatkowa opłata £2 w EU i £5 poza za dzień, więc sens używania roamingu w three ma tylko gdy jedziesz na dzień/dwa, sam przez ich politykę odchodzę, bo nie widzi mi się płacić dodatkowo np. £14 za tydzień chcąc używać neta w Hiszpanii
  • Odpowiedz
@gonzo91: dobrze że zamówiłeś sobie te prepaid three, bo w USA to jest raczej drogo. Ludzie mają plany po $50 do $80 na miesiąc.
W New York jest dużo hot spotów WiFi, to korzystaj.
Z jakiegoś powodu telefony słabo działają na wysokich piętrach, więc jak bedziesz w knajpce na setnym piętrze to będzie słaby zasięg.
  • Odpowiedz