Wpis z mikrobloga

Halo Mirki, wybieramy się w październiku ze znajomymi do #chorwacja i tak sobie czytam i oglądam jakieś vlogi i ponoć niechętnie tam przyjmują euro i dolary, a chcą kuny. Jak to jest? Jedziemy do Splitu jako baza wypadowa, zamierzamy iść w góry, płynąc ja wyspę Hvar na przykład, jechać gdzieś do Makarskiej, Dubrownika, może jakaś impreza. Na pewno chcielibyśmy zjeść jakiś obiad na mieście i czy zrobić jakieś zakupy. Jedziemy na 9 nocy. Ile wziąć euro i kun na osobę żeby nie było problemu? Oczywiście mniej więcej. Poza tym jak to w końcu jest z tymi bankomatami? Ja będę miał konto walutowe w mbanku z kunami i euro, część tam będzie miała revoluta. Z jakich bankomatów w razie w korzystać żeby zapłacić jak najmniej prowizji? Dzięki ️ #split #makarska #dubrovnik #revolut
  • 6
@paco_ Chorwacja to taki kraj, że wydasz ile masz, po za tym naprawdę można płacić kartą. Prowizja w bankomatach jest kwotowa, więc wypłacać należy większą gotówkę. Ja bym się nastawiał na 100euro dziennie.
@paco_: weź ze sobą tylko euro i revolut. W przyszłym roku Kuna przechodzi na euro po 7,5 kun za euro. Ja wymieniam euro na kuny w lokalnej pizzeri właśnie po takim kursie. A obok w kantorze 7,15 + jeszcze prowizja także nie daj się naciąć. W wielu miejscach płatność tylko gotówka i tylko kuny wiec bądź przygotowany.
@swiatoznawca: Mam konto w mbanku, gdzie mam subkonta walutowe. W euro już mam, zastanawiam się czy otwierać w kunach i ile ich wziąć na te 9 nocy i czy w przypadku posiadania tego konta w mbanku jest sens otwierania revoluta - którego nie mam
nie wiem jakie masz warunki, w revolut wplacasz pln i rozlicza Cie w kazdym kraju bezpośrednio PLN-> waluta danego kraju.
Trudno powiedzieć ile potrzebujesz. w miarę dobry obiad to ok 150-200 kun na osobę. Najtaniej wychodzi pizza ok 70-80 kun. może trochę taniej w jakiś zadupiach ale split, dubrovnik to nie ma co liczyć na niższe ceny. sniadanie ok 50-70kun.
Jeżeli za darmo możesz otworzyć konto w kunach i uniknąć przewalutowania PLN-EUR-KUNA