Wpis z mikrobloga

Mircy, taka sytuacja: zdycham przez upały i na przyszły rok chcę zainstalować #klimatyzacja w #mieszkanie
Najbardziej problematyczne są pomieszczenia picrel, bo okna są skierowane na południowy zachód. Głównym pomieszczeniem do schłodzenia jest salon, dodatkowo myślałam, o ile to będzie możliwe, zamontować też w pokoju po prawej, metraż pomieszczeń na planie.
Jestem zielona w temacie - jaka klima, o jakiej mocy by się tu sprawdziła? Mieszkanie ma wysokość 2,6m, montaż wymagany "bez naruszenia elewacji budynku" ( ͡º ͜ʖ͡º)

Poradzicie, pliska?
Pobierz raz-dwa-trzyy - Mircy, taka sytuacja: zdycham przez upały i na przyszły rok chcę zain...
źródło: comment_1661032752TldEEFCHJ3XZ7wd531C3EA.jpg
  • 9
@raz-dwa-trzyy: @herbatananoc bez uszkodzenia elewacji nie zamontujesz bo jednostke zewnetrzna umiescisz na balkonie, czyli juz przekuc sie musisz. Druga opcja mozliwa ale malo realna to puscic wszystko pionem wentylacyjnym i jednostke na dach postawic ale jak napisalem malo realne. Spokojnie mozesz oba pomieszczenia schlodzic na multi oddzielnie.
Co do metrazu to przeliczac mozna 1kw na 10m2 ale do salonu bym dal 3.5
@Ludzik90:

bez uszkodzenia elewacji nie zamontujesz bo jednostke zewnetrzna umiescisz na balkonie, czyli juz przekuc sie musisz. Druga opcja mozliwa ale malo realna to puscic wszystko pionem wentylacyjnym i jednostke na dach postawic ale jak napisalem malo realne. Spokojnie mozesz oba pomieszczenia schlodzic na multi oddzielnie.

Co do metrazu to przeliczac mozna 1kw na 10m2 ale do salonu bym dal 3.5


Dzięki za zawołanie!
@Ludzik90 dziękuję za odpowiedź! :-) mógłbyś jeszcze nakreślić czy są jakieś wymogi odnośnie umieszczenia klimatyzatorów wewnątrz pomieszczeń? tzn.minimalne odległości od okna/sufitu?

I jeszcze sprawa producenta, przejrzałam wpisy na tagu, ale chętnie poznam Twoją opinię :-)
@raz-dwa-trzyy: na dwa pomieszczenia i żeby jednostka zewnętrzna zmieściła się na balkonie - to musi być multisplit. Moc jed.zew. pewnie nie mniej niż 5kw. Wewnętrznych moce 2x2.5.
Umieszczanie jed.wew. blisko balkonu, chyba że korytka z przewodami Ci nie przeszkadzają, albo będą ukryte. Lokalizacja jednostek - nie nad miejscem siedzenia - będzie wiało w głowę. W sypialni najlepiej w poprzek pokoju aby nie wiało na łóżko.
Przykładowy zestaw
2x
http://klima-sklep.pl/klimatyzatory-multi/20716-klimatyzator-scienny-gree-pular-gwh09aga-k6dna1a-i.html
1x
http://klima-sklep.pl/klimatyzatory-multi/13183-klimatyzator-multi-gree-gwhd18nk6oo-r32.html
@raz-dwa-trzyy: Elewacja musi być naruszona, nie ma innej możliwości. Wiadomo ze trzeba jak najmniej. Dobre umieszczenie w tym przypadku balkonu, jest częściowo w pokoju i salonie, wiec można pomyśleć o dwóch jednostkach wewnętrznych. Działam w Warszawie, wiec jak coś to można pisać śmiało
Doprecyzuj u zarzadcy o co im chodzi z
"bez naruszenia elewacji budynku"

Bo to jest lekki absurd i przegiecie z ich strony.
Literalnie teraz nie mozesz nawet przewiertu na rury zrobic. W dzisiejszych czasach jest to nonsensem.

Standardowy otwór to srednica 62mm
Czasem mozna sie pokusić o mniejszy.

Moze byc tak ze oni źle sformułowali wymagania.
Bo zazwyczaj zarzadca zabrania:
Naruszać elewacje poza obrebem balkonu
Wieszać klime na elewcji budunku i balkonu
@raz-dwa-trzyy: miejsce gdzie umieszcisz w pokoju to juz zalezy od umeblowania. Co do wysokosci to gora urzadzenia ok 15cm od sufitu. Monter ktory bedzie robic zrobi dobrze.

Producent to zalezy jakim budzetem dysponujesz. Ja mam gree. Zastanawiam sie czy jest ogolnie jakas roznica, w warunkach domowych to kazda spelni swoje funckje i twoje wymagania