Wpis z mikrobloga

Dawno temu się chwaliłem jak naprawiłem gówno gre pegazusa, spodobało się trochę, to tym cudem techniki się też pochwale xD
#stepujacyelektronik
TLDR:


Nekromancja lvl up xD
Dostałem do zrobienia telefon, trup.
Serwis stwierdził, że płyta do wymiany, dane nie ma szans odzyskać.
Szwagier mówi że ma #!$%@? na ten telefon, ale fotek szkoda.
No to dawaj to na stół xD
Od razu widzę że nawet nie było otwierane na tyle, żeby cokolwiek diagnozować (oryginalny klej, nalepki itd). Umarł tak, że nie było ładowania, działał aż bateria nie padła i koniec.
Pierwszy pomysł - oczywiście port. Otwarłem to truchło, podłączam ładowarkę. No #!$%@? jakieś napięcia na płycie są. Niedobrze. To nie port ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Drugi pomysł - zmierzyć baterię. Odpinam. Mierzę. Pokazuje 0.0. dziwne, bo nawet rozładowana powinna jakieś, szczątkowe napięcie mieć. #!$%@? w to xD
Przy podłączonej ładowarce napięcie na stykach baterii bez baterii co jakiś czas pojawia się koło 4V i spada powoli (kondensator).
Oczywiście robię to wszystko na stole, nie mam oscyloskopu, tylko miernik za 40zł.
Dobra, przypominam, że zależy nam tylko na odpaleniu tego telefonu a nie na jego naprawie.
Mówię szwagrowi, że albo niech z tym idzie do jakiegoś ogarniętego gościa (czyli nie do mnie xD) albo czeka, aż będę miał czas (nigdy), albo podłączam się na chama z napięciem w port baterii i zobaczymy co się stanie. opcje: nic się nie stanie, zrobi puff, uruchomi się. Dobra podłączaj.
#!$%@?, lutuje, kontakty zostawiłem z cyny na początek (te zdjęcie w poście), bo mówię nie będę się w kabelkowanie bawić jak #!$%@? z tego będzie.
Odpalam zasilacz, podłączam się do tych protez.
śrubokrętem oczywiście zwieram piny przycisku power.
#!$%@? TO ŻYJE XDDD
Dalej już było prosto, wlutować parę z kabla UTP (moje ulubione) i jakoś go wyciągnąć na zewnątrz, żeby się to dało zasilić bez rozbierania.
Udało się xD efekty w komentarzach.
#elektronika chociaż raczej #tarot xD #chwalesie #telefony #tworczoscwlasna i oczywiście #stepujacybudowlaniec bo czuję że to tu należy xD
Just_Piotrek - Dawno temu się chwaliłem jak naprawiłem gówno gre pegazusa, spodobało ...

źródło: comment_16610255776EzgKbB44RZOyTW0g5e8Dd.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@Terrano_pl bez baterii też powinien odpalić, a ostatnim symptomem był brak ładowania, więc jakiś kontroler jebnal, bateria w momencie umierania była ok. nie jestem mocny w telefony, a ta drobnica mnie przerasta żeby w płycie grzebać, a szwagrowi to leżało pół roku jak nie lepiej i już dawno telefon ma, więc low cost to też był priorytet ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@KulawyDinozaur
zasilacz kupiony w 2017 za 200, lutownica 150 chyba, hotair 200,miernik 40, oscyloskop na usb używka za 200 (pisałem na mirko o nim, jak ci się chce to możesz się przebić przez tonę shitpostow, gdzieś tam się nim chwale) . i kupe szajsu typu śrubokręty itd w klocku sie spokojnie da zmieścić, a nawet lepsze sprzęty kupić, bo te moje to najtańsze wszystko jest, ale robotę robi. teraz se kupiłem takie
Just_Piotrek - @KulawyDinozaur
 zasilacz kupiony w 2017 za 200, lutownica 150 chyba, ...

źródło: comment_1661026670ufILrUOFjC64ucepOkillt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Just_Piotrek: @KulawyDinozaur: Przede wszystkim trzeba trochę wiedzy i wyobraźni. Nie należy szukać rozwiązań w google itd.. Wtedy człowiek od razu ulega sugestji... Czemu odnalezione samemu rozwiązanie nie może być lepsze od jakiegokolwiek patentu z neta? Samodzielne myślenie+wyobraźnia+wiedza=sukces!. Sukces czyli autorskie patenty, którymi się człowiek wcale nie chce dzielić w sieci
  • Odpowiedz
  • 1
@Terrano_pl co, lutownice? grzejesz i sie topi ( ͡º ͜ʖ͡º) miernik podłączasz i sie coś pokazuje ( ͡º ͜ʖ͡º) oscyloskop? to jak ekg na filmach xD to proste jest wszystko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@wojciet dlatego ja jak coś takiego nie-pro robię to wrzucam, bo działa i jest śmieszne xD wiem, że nikt w serwisie takiego czegoś nie sprzeda, bo nawet jak klient chce to się takich rzeczy raczej nie robi, ale dla siebie czy "po taniości dla rodziny" coś właśnie wskrzesić to czemu nie. strzelać nikt z tego nie będzie.
(hans #!$%@? kto to ~murował~ lutował )
  • Odpowiedz