Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie do eksperta co do jakości powietrza podczas używania klimatyzacji. No bo teoretycznie jak dobrze rozumiem klimatyzacja split nie wtłacza do pomieszczenia świeżego, ale schłodzonego powietrza z zewnątrz tylko krąży cały czas w obiegu zamkniętym, więc powietrze po czasie robi się "nieświeże". Dobrze rozumiem, że w takim razie w dzień wypada intensywnie co jakiś czas przewietrzyć pokój?
Drugie pytanie to czy według was warto używać funkcji jonizatora w klimie czy to nic nie daje?
I ostatnie pytanie, czy podczas korzystania z klimy zostawiacie otwarte drzwi do pomieszczenia czy zamykacie celem uzyskania większej wydajności i szybszego chłodzenia?

#klimatyzacja #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@choosewisely: Co do pierwszego pytania, to postępujesz dokładnie tak samo jak w zimie, czyli wypada jednak przewietrzyć raz na jakiś czas

Co do ostatniego pytania, to zdecydowanie zamykałbym drzwi jeżeli pozostałe pomieszczenia nie są klimatyzowane
  • Odpowiedz
@choosewisely: jeżeli masz nowy dom to jest rekuperacja i samo się wietrzy, a tak to trzeba przewietrzyć czy jest klima czy jej nie ma. Należy czyścić filtry i odgrzybiać klimę co jakiś czas bo będzie z niej śmierdzieć.
Co do jonizatora to w sumie mało kto używa bo i klimy też nie używa się non stop. Niby ma jakieś właściwości, a i tak pewnie nic nie odczujesz.
Jak się korzysta
  • Odpowiedz
@choosewisely: @Qullion:

U mnie jonizator automatycznie sie wlacza. W sensie jak wlacze klime to automatycznie jest wlaczona jonizacja. I w sumie klima u mnie chodzi caly czas.
O ile sie nie myle to jonizacja powoduje to, ze jak jakis kurz, pylki czy inny syf ktory sie unosi w powietrzu opada na ziemie dzieki czemu sie tego nie wdycha.
  • Odpowiedz
@Ludzik90: sprawdzaj filtr w klimie co pół roku i będziesz wiedział czy coś to daje czy nie. Dużo też zależy od tego jak czysto masz w domu. Jonizacja może zabijać grzyby i bardziej w tej kwestii możesz odczuwać poprawę.

Ja klimy nie używam ciągle, więc jonizator czy ozonator nie mają znaczenia.
  • Odpowiedz
@Qullion: pierwszy lepszy artykul

https://www.klimatyzacjawentklima.pl/poradnik/klimatyzator-z-jonizacja-powietrza

A wiec czy potrzebny czy nie zostawiam do oceny wlasnej. U mnie w jednostce jest tak, ze jak wlaczam klime to z automatu jest wlaczony jonizator nawet jak go wczesniej wylacze. Mysle, ze nie zaleznie od czestopliwosci uzywania klimy w jakis sposob jednak moze poprawiac jakosc powietrza

Ja akurat mam tak, ze od poludnia do samego zachodu mam slonce w oknach wiec jak jestem w
  • Odpowiedz
@Ludzik90: większość artykułów na ten temat to kopiuj-wklej. Pewnie sporo w tym racji, ale nie każda klima ma taką opcję i nie każdy używa tak długo klimy.

Spróbuj opuścić trochę rolety. Wychodzisz do pracy to opuść je całkiem, pomieszczenia się tak nie nagrzewają. Dobra sprawa to mieć gruntowy wymiennik ciepła przy rekuperacji.
  • Odpowiedz
@Qullion: ale ja mieszkam w bloku nie domu, na 9 piętrze :p

Abstrahujac od tego czy to kopiuj wklej czy nie, pewnie tak jest bo co wiecej mozna napisac, op pytal czy warto uzywac, zakladam wiec, ze u niego jest ta opcja dostepna, a, ze moja jednostka ma to napisalem jak to wyglada z mojej perspektywy :)

Ktos to po cos wymyslil, stworzyl, technologia idzie do przodu, jesli to bedzie
  • Odpowiedz
@Ludzik90: pewnie, że tak.
Teraz są klimy wymrażające parownik, pompy ciepła mają wtrysk gorącej pary. Wszystko idzie do przodu.
Czy warto wydać ileś kasy klimę z ozonatorem czy jonizatorem to już zależy od właściciela. Jak się nie ma zamiaru czyścić i odgrzybiać klimy to i jonizator nie pomoże.
  • Odpowiedz
@Qullion: zgadzam sie w stu procentach, o urzadzenie i to kazde trzeba dbac, czy to lodówka, klima, pralka, cokolwiek jak sie nie bedzie dbac to sie z----e

dluzsze zycie kazdej pralki to calgon

Chcialoby sie rzec ;)


Teraz w ogole chyba wszystkie klimy maja opcje jonizatora, mysle, ze mozna mowic tu juz o standzardzie w wyposażeniu jednostki, tak jak modul wifi. Tylko, ze wifi to juz bardziej gadzet z
  • Odpowiedz