Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z tagu #nieruchomosci #gdansk

Będę przeprowadzał się do Gdańska (tak wiem, wszyscy piszą, że nie warto- przekonam się na własnej skórze, ale właściwie najbardziej mnie odrzuca chyba gorsza pogoda niż w innych częściach Polski). Gdzie najbardziej polecacie zamieszkać? Według mojego rozeznania, które robiłem, najbardziej podobają mi się okolice Garnizonu/Stary Browar we Wrzeszczu i Oliwa. Myślałem też o pasie nadmorskim w okolicach Przymorza. Moim kryterium jest bliskość zieleni (parków, ew. lasu) i dobry dojazd na plażę. Macie jakieś inne propozycje?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6300a085d17a8b2bcfb6c616
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 26
  • Odpowiedz
OP: @deptacz_gnoju: Chyba trochę za daleko od samego miasta
@DarkZizi: Właśnie Oliwa chyba najbardziej przemawia ze względu na bliskość parku Oliwskiego, lasu i tramwaju pod samą zajezdnię w Jelitkowie. Chociaż niestety ceny deweloperskie tam to startują od 20 tyś z metra teraz chyba właściwie :(
@cynamonowazaslona: A jak z mieszkaniem w pasie nadmorskim? Słyszałem, że generalnie jest problem z krótkoterminowym wynajmem w sezonie, airb2b i nie da się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zarówno browar jak i garnizon są bardzo przyjemne. Browar lepiej skomunikowany (lepiej się już technicznie nie da) ale garnizon ma więcej zieleni i więcej lokali usługowych. No ale garnizon to faktycznie kurnik, browar jest bardziej kameralny.

Co do pogody to bym się kłócił. Latem zimniej, zimą cieplej.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Garnizon najlepszy - dzielnica mixed use na wysokim poziomie.

Oliwa jest ładna ale bardzo nudna i słaba w usługi i gastronomię.

A co do pogody - to chyba największa zaleta Trójmiasta. Upały w Polsce z rokun na rok coraz bardziej nie do zniesienia a w Gdańsku odczuwa ja się słabiej. Zima natomiast jest bardziej delikatna niż na południu i w centrum.
  • Odpowiedz
OP: @cynamonowazaslona: I nie było problemu z imprezami, turystami etc?
@Krever: Jednak bliskość do zieleni przemawia chyba za Garnizonem, najbliżej będzie do parku Jaśkowej Doliny?
@poison101: Za daleko od miasta
@pawelczixd: No właśnie Garnizon mnie z jednej strony przekonuje, z drugiej jest tam jeszcze trochę klepisko w niektórych miejscach. Nie wiesz czy Hossa planuje teraz ostatni etap (ten który jest w sprzedaży) czy będą to jeszcze jakoś
  • Odpowiedz