Wpis z mikrobloga

#warszawa #pytanie #moda #modadamska #ubierajsiezwykopem #modameska
Hej, w ostatnim roku, dwóch, trzech(?) przechadzając się w okolicach złote -> patelnia zauważyłem sporo (właściwie to tłumy prawdę mówiąc) osobników płci żeńskiej przechadzających się w podobnych do tego strojach. Stary #boomer jestem, ale niech ktoś mi wytłumaczy co to jest za subkultura? Ni to emo, ni gotka. O #!$%@? tu chodzi? Często atrybuty związane z #lgbt
Jaki jest manifest tej grupy, jaka ideologia i jakie postulaty?
Pytam, bo nie wiem.

Pobierz
źródło: comment_1660945506SRMc1K0SqGg5uCDDmQgiuv.jpg
  • 29
@maly_ludek_lego: dzień dobry, starzejesz się. Dzieciaki nastoletnie - wczesna dwudziestka zawsze odwalały taki szajs jesli chodzi ubiór, twoi rówieśnicy też. Kiedyś tak samo jak Ty teraz ludzie oburzali się na damskie spodnie
Choć jakieś szczątki subkultur istnieją, teraz tj. dziesięć lat po tym jak zaczynałem studia po polibudzie wciąż chodzą metale.

@RicoElectrico: Ja mam wrażenie, że osoby, które najbardziej gardłują, że "kiedyś to były subkultury, a teraz nie ma" żyją mitem jakoby za ich czasów te subkultury miały jakieś głębsze znaczenie.

Niektórzy zapomnieli, że te 15-20 lat temu 1/4 ramówki MTV to był SOAD, Nightwish i Disturbed - po prostu była moda na
Niektórzy zapomnieli, że te 15-20 lat temu 1/4 ramówki MTV to był SOAD, Nightwish i Disturbed - po prostu była moda na metal, to i było dużo metali ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


@WaveCreator: No nie wiem, wtedy metale powiedzieliby, że to nie metal. Myślę, że większość tak powie zresztą. Metale hardocorowi to zespoły nordyckie typu Tiamath i podobne, zawsze jednak