Wpis z mikrobloga

Hej mirki.

Kupiłem sobie ostatnio Domofon ORNO OR-DOM-IS-916/B. Wczoraj go podłączyłem i wszystko śmiga, ale chciałbym usprawnić o elektrozaczep i zasilanie z zasilacza na szynie. Moje pytanie to:

1. Czy coś się stanie jak unifon (słuchawka) ma mieć zasilanie 14V a podłączy się go do zasilacza 12V?

2. Jak ogarnąć ten elektrozaczep? Bo są niby dwie opcje i jedna to podłączenie bezpośrednio do panelu zewnetrznego LUB unifonu. W instrukcji w sumie nie było tego napisane tylko gdzieś na necie, a teraz nie wiem czy tak trzeba czy trzeba podłączyć i tu i tu.

Mam zasilacz na szynę - model ELFON EWD 10.

I tu zonk, bo instrukcja pokazuje żeby jeden przewód połączyć z unifonu do zasilacza i potem do elektrozaczepu. Ale nie mam pojęcia, w które miejsce to wpiąć. Ktoś poradzi? Nie chce tego wszystkiego spalić xD

#domofon #elektryka #elektronika
Ka4az - Hej mirki.

Kupiłem sobie ostatnio Domofon ORNO OR-DOM-IS-916/B. Wczoraj go p...

źródło: comment_1660893755mxAC2ptbV5BPUVzjeQd9A9.jpg

Pobierz
  • 58
@Voyo: Wypadła sprężyna, a w środku pełno drewna nawciskane było. Podejrzewam, ze to luzem było i ktoś zablokował drewna. Gdzie mniej więcej ta sprężyna ma odbijać?
@Ka4az: ma odbijac te dluga dzwignie do stanu zero, pasuje tam 1/2 sprezyny z dlugopisa jakby co xD jak dobrze zajrzysz to w tej duzej dzwigni jest otworek a na obudowie zwykle wypustka gdzie ona sie trzyma
@Voyo: Dobra wsadziłem, ale nie odbija. Znaczy się długa dźwignia odbija, ale ten dzyngiel co blokuje drzwi chodzi strasznie ciężko, a podejrzewam ze ma luźno xD zalałem to i może puści
@Voyo: @marek22:

Mireczki bardzo wam dziękuje. Przeczyściłem wszystko, wymieniłem sprężynę na tę z długopisu i działa! Podłączyłem wszystko pod jeden zasilacz 12V 2A i też śmiga. Jestem bohaterem domu i zaoszczędziłem 400 zł (tyle mi serwis policzył za naprawę starego).

Szkoda tylko, że nie mam RFID żeby otwierać, ale już tu kombinuje z jakimiś zamkami może się uda :D
@Voyo: @marek22: mam kolejny problem, dacie wskazówki?

Kupiłem zamek szyfrator z czytnikiem RFID. Podłączyłem zgodnie z instrukcja i tu pojawia się problem, bo nie wiem jak połączyć wszystko w jedna całość.

Zamek ma zasilanie, jak podłączę zgodnie z jego instrukcja to elektrozaczep otwiera, ale z domofonu nie działa otwieranie. Znowu jak według domofonu to z zamka nie otwiera. Przesyłam schemat zamka. Tu widać, ze + leci z zamka, a tam
Ka4az - @Voyo: @marek22: mam kolejny problem, dacie wskazówki?

Kupiłem zamek szyfrat...

źródło: comment_16618758640fJZxjJ17VMELiA9E4ErKc.jpg

Pobierz
@Voyo: podłączyłem minus z zasilacza do minusa elektrozaczepu i teraz z zamka otwiera, a domofon nie. Jak to rozwiązać jak z domofonu muszę podciągnąć - bo inaczej nie otwiera?
@Voyo: Chyba odkryłem problem. Z domofonu wymaga żeby zasilanie było ciagle na domofonie. Stad jak podepnę NO to otwiera tylko z zamku. Jak podepnę NC to z domofonu działa, ale z zamka ciagle otwarty
@Ka4az: minus na stale do elektrozaczepu a plus idzie przez no/com z zamka. I ten sam plus idzie przez styki panela i po sprawie. Obojetne ktore sie zamknie to zalaczy zaczep. ewentualnie plus przez styki zamka a styki domofonu podepnij pod - zamka a drugi pod open.