Wpis z mikrobloga

Hej mirki.

Kupiłem sobie ostatnio Domofon ORNO OR-DOM-IS-916/B. Wczoraj go podłączyłem i wszystko śmiga, ale chciałbym usprawnić o elektrozaczep i zasilanie z zasilacza na szynie. Moje pytanie to:

1. Czy coś się stanie jak unifon (słuchawka) ma mieć zasilanie 14V a podłączy się go do zasilacza 12V?

2. Jak ogarnąć ten elektrozaczep? Bo są niby dwie opcje i jedna to podłączenie bezpośrednio do panelu zewnetrznego LUB unifonu. W instrukcji w sumie nie było tego napisane tylko gdzieś na necie, a teraz nie wiem czy tak trzeba czy trzeba podłączyć i tu i tu.

Mam zasilacz na szynę - model ELFON EWD 10.

I tu zonk, bo instrukcja pokazuje żeby jeden przewód połączyć z unifonu do zasilacza i potem do elektrozaczepu. Ale nie mam pojęcia, w które miejsce to wpiąć. Ktoś poradzi? Nie chce tego wszystkiego spalić xD

#domofon #elektryka #elektronika
Ka4az - Hej mirki.

Kupiłem sobie ostatnio Domofon ORNO OR-DOM-IS-916/B. Wczoraj go p...

źródło: comment_1660893755mxAC2ptbV5BPUVzjeQd9A9.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@Ka4az te firmy i ich #!$%@? instrukcje. Masz tam gdzieś numer do producenta. Zazwyczaj mają infolinie gdzie siedzi jakiś Mariusz i mówi który kabelek gdzie i jak podpiąć. Zadzwoń sobie, będzie najszybciej.
  • Odpowiedz
  • 0
@mojemacki: Znaczy no mam wszystko podpięte i działa. Chciałem tylko elektrozaczep xD nie wiem czy mogę go zasilić tym zasilaczem co wyżej dałem, bo na necie nigdzie nie jest napisane co oznacza EZ i EZ - który to +/-? Bo według jakiejś tan instrukcji z elektrody mam podpiąć jeden przewód bezpośrednio (-) z elektrozaczepu do unifonu, a drugi z unifonu (-) do zasilacza i z zasilacza (+) do elektrozaczeu
  • Odpowiedz
  • 0
@mojemacki: A takie szybkie pytanie czy jak na szybko podłączę 14V do elektrozaczepu który ma mieć niby 12V to problem? XD chce sprawdzić czy działa
  • Odpowiedz
@Ka4az: to nie jest zasilacz z zestawu tylko od starego domofonu? On ma za małą wydajność na 12VDC masz może 150mA a twój domofon chce 14V/600mA. Wyjście EZ jest do podłączenia elektrozaczepu a tam masz napięcie zmienne po zwarciu KE do masy. Możesz podłączyć elektrozaczep do 14V ale przy DC nie będzie brzęczał xD no i nie wiadomo czy zasilacz uciągnie domofon+elektrozaczep.
  • Odpowiedz
  • 0
@marek22: Tak to stary. Ogólnie mam podpięty zasilacz do sieci zwykłej i tak go zostawiam póki co. Chce tylko elektrozaczep do tego zasilacza podpiąć co wysłałem
  • Odpowiedz