Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower #gravel prośba o opinie na temat Kross Esker 2.0, Cannondale Caadx, Cube Nuroad FE. Rozglądam się za jakim gravelem dla siebie. Wzrost 182cm, więc patrzę na rozmiar 56cm (21" zdaje się). Chcę coś w klasie amatorskiej, bo przez ostatnie 10lat to ja jeździłem bardzo nieregularnie, ale też myślę, że fajnie mieć coś, co w razie czego będzie w miarę łatwo utrzymać, a nie się martwić "gdzie ja znajdę kasetę".

Nie mogę się zdecydować, a najgorzej że praktycznie nic nie wpadło mi w oko jeszcze i nie wywołało efektu "do want". Jak ktoś ma lepsze pomysły to podsyłać, chętnie rzucę okiem. Myślałem aby wydać 4-6k na rower i patrzę zarówno po nówkach jak i używkach.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eloar: Nie jestem ekspertem, ale przymierzałem się do Nuroad FE i przez ten cały dodatkowy szpej ten rower jest dosyć ciężki - zwróć uwagę ze w jednej piaście jest prądnica. W dodatku tani nie jest, podobno cały ten dodatkowy szpej kosztuje mniej niż 1k (tak mi powiedział ziomek w sklepie), a ostatecznie to rower na clarisie.
Podobno we wrześniu lub październiku mają rzucić Nuroad Pro, to już wydaje się ciekawą
  • Odpowiedz
@Mandulzz: no na Nuroad Pro też patrzyłem. Ogólnie ta seria Nuroad Cube mi się podoba, choć nie do końca ogarniam jak oni to dokładnie szeregują. Opcja z prądnicą mi się średnio podoba, ale te błotniki są fajne.
  • Odpowiedz
@eloar: Błotniki do gravela kosztują ok 120 zł, więc nie wiem czy jest sens dopłacać do gotowca z prądnicą. Osprzętowo i Kross i Cannondale będą lepsze od tego Cuba o którym piszesz, Nuroad Pro już ma typowo gravelowy osprzęt.
Z rowerów do rozważenia imo jeszcze jest Romet Aspre 2, dużo ludzi poleca też Meridę Silex.
A prawda jest taka że najlepszy gravel to dostępny gravel ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eloar: mam eskera 2.0 i jestem zadowolon. O tyle co mam ramę L przy 175 ale nie powiedziałbym ze jest za duża mocno.
  • Odpowiedz
A prawda jest taka że najlepszy gravel to dostępny gravel ¯_(ツ)_/¯

@Mandulzz: ta, dlatego w ogóle Romet Aspre 2 nie wpisałem, bo go nigdzie nie ma i choć szukam, to wątpię, że miałbym go gdzieś dorwać. Ze 2 tygodnie temu pojawiły się w sklepach na chwilę i się rozeszły jak świeże jagodzianki. Jest szansa, że blisko mnie jest jeden Esker 2.0 w moim rozmiarze, dzisiaj się tam wybiorę po pracy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eloar: w sumie to chyba nic nie przeszkadza, wada może taka że nie ma sprzęgła wiec na wybojach łańcuch tańczy i hamulce wrażenia nie robią, ale rower nie jest highendowy więc nie można cudów wymagać.
  • Odpowiedz
@thedestroyerofeels: patrzyłem, ale nie do końca do mnie przemawia opcja braku przełożenia z przodu. W mojej opinii jest estetycznie nieatrakcyjny, a jednak chciałbym coś, co mi się też wizualnie spodoba. Aspre 2 z 2021 też był nieładny, 2022 jest spoko, szczególnie niebieski. To jeden z argumentów przeciw Esker 4.0, 6.0 i 7.0.

A co do wyprzedaży, to pewnie dlatego, że to model 2021, a obok jest model 2022 w normalnej
  • Odpowiedz
@eloar: no przecież srebrny aspre 2 w rozmiarze 56 jest dostępny na stronie rometa.

widziałem oba kolory na żywo i o ile srebrny brałem bo tylko ten był dostępny w odpowiadającym mi rozmiarze, tak ten mat jest bardzo spoko, nie żałuję że to nie niebieski. na zdjęciach niebieski wygląda dużo lepiej w porównaniu do srebrnego ze zdjęć.
  • Odpowiedz
@eloar: Ja mam podobny budżet, też szukam gravela do około 6 tysięcy. Rozglądam się tak od 2-3 miesięcy i zamiast się zdecydować to cały czas zwlekałem bo nie byłem przekonany. Podjąłem w końcu decyzję że czekam na nowe modele Krossa na 2023, mając nadzieję że będzie można dostać je już na jesień. Nowy 2.0 na Sorze ma niby kosztować podobnie, dostanie sztywne osie i karbonowy widelec, ale najprawdopodobniej kupię nowy
  • Odpowiedz
@ploki_juhy_rdeswa: aż myślałem, że coś przegapiłem, to wszedłem na stronę rometa i niestety Aspre 2 niedostępny w każdym wariancie.

@GERM: trochę mam parcie na rower, chcę sobie jeszcze pojeździć nieco do końca tego sezonu. Na przyszły tydzień do najbliższego mi salonu kross powinien przyjechać Esker 2.0 w Lce. Ostatni na mazowszu xD. Myślę, że będzie spoko, a jak w przyszłym roku modele Kross będą takie fajne, to wystawię
eloar - @plokijuhyrdeswa: aż myślałem, że coś przegapiłem, to wszedłem na stronę rome...

źródło: comment_1660942618nwDhRFbXRPGjqQJU0mrtaC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@eloar: napisałem swój komentarz po sprawdzeniu dostępności na stronie rometa. Nie robiłem screena ani rezerwacji w twoim imieniu bo cóż - to nie moja sprawa, generalnie dałem znać że te twierdzenia o duchu aspre to tak trochę dziwne są z mojej perspektywy, bo dostępność tego roweru sprawdzałem w trzech momentach w czasie w ciągu ostatnich 3 miesięcy i za każdym razem był: raz przymierzylem niebieskiego lokalnie, drugi raz kupiłem na
  • Odpowiedz
@ploki_juhy_rdeswa: szkoda, że nie miałem tyle szczęścia, bo jakby niebieski w rozmiarze 56 był dostępny, to bym sobie zamówił. Będzie niższa półka, ale w sumie ja wracam na rower po latach, więc nie ma się co napalać na jakieś super wysokie potrzeby. to ma służyć na kręcenie się wkoło komina głównie i nie stronienia od ścieżek rowerowych.
  • Odpowiedz
@eloar: to tak jak ja - przesiadam się po 15 latach z miejskiego ulepa na coś czym mogę codziennie wieczorem pokręcić te 30km po mieście i okolicznych wioskach dla zdrowotności. Powodzenia - szukajcie a znajdziecie ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz