Wpis z mikrobloga

@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: właśnie widzę efekty, burdel w głowie, anhedonia i dążenie do akceptacji oparte na liftingu każdego centymetra ciała. Jak dla mnie to najpierw się ogarnia psychikę, a później decyduje czy dalej jest to wszystko potrzebne, i tu zaskoczenie: zdrowy psychicznie człowiek nie szuka potwierdzenia swojej wartości w tym jak wygląda czy w ludziach dookoła i nie ma potrzeby udowadniania innym czegokolwiek. A ona otwarcie przyznaje, z jakich pobudek np. założyła OF.
Sama przyznała, że jej się anhedonia ostatnio pogłębiła i że słabo ćwiczy głos, więc można założyć, że tak właśnie się przykłada do terapii, że jak się lepiej czuje to przerywa, a jak gorzej to leci do psychiatry po tabsy.
Wygląd jest istotny, ale dobra dupa albo ładna twarz i tak przeminie, więc jeśli opierasz swoją wartość na tym jak wyglądasz, to pierwsza zmarszczka i runął domek z kart - depresja, wypełniacze i botox.


@queenofhorror XDDDD

Nie. Mając 60 lat nie porównujesz się do 20 latków. Dalej możesz wyglądać dobrze - jak na swój wiek. I to daje ci pewność siebie i poczucie wartości (oczywiście nie tylko to).
@ZebraKz: Oczywiście, że nie. I błagam przestań tudzież ogólnie przestańmy jako społeczeństwo pisać takie głupoty jednocześnie sprawiając iż jakakolwiek logika zostaje pod latarnią i czeka na klienta właśnie żeby wulgarniej nie pisać oraz przestańmy odbierać kobiecość prawdziwym kobietom w ten sposób bo to jest dla nich uwłaczające. Nasza płeć to nie jest jakiś start gry komputerowej gdzież możesz sobie wybrać to kimś jesteś na starcie masz męskie ciało jesteś mężczyzną masz
@Zanaro: Moim zdaniem generalnie największy problem tutaj jest taki, że osoba Nolifa buduje totalnie bez żadnych ogródek swoją całą karierę internetową na korekcie płci bo ta osoba nie jest obecnie znana z czegokolwiek innego a inne osoby jeszcze temu przyklaskują nic wyrażając swoich prawdziwych poglądów bojąc się utraty współprac oraz oskarżeń o homofobię i podobne rzeczy chore.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: no tak tylko jego problem to najwyraźniej był tylko wygląd

W zagadnieniu trans jest niespójność.

Mamy naukowe fakty:
1. Można coś zmierzyć w mózgu i powiedzieć, że bliżej mu do archetypowego mózgu mężczyzny lub kobiety. To jest fakt.
2. Natomiast czy to bezwzględny fakt, który uzasadnia problemy psychiczne lub inne? No nie, bo rownie dobrze można by porównać inny wymiar i by np wyszło że bliżej mu do schizofremi itp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TurboDynamo: w sensie nie mam prawa do wypowiedzi, bo jestem inny od cb? Bo jestem neutralny?

Zgodnie z zasadami neutralności ten typ powinien akceptować siebie. Nie akceptuje/nie akceptował i to był problem, a nie, ze jego mozg ma bardziej tupowy rozkład aktywności( czy jakiejs chemii) dla kobiet. Zamiast zaakceptować jego inność on robi (lub został namowiony) sobie tzw zmianę płci.

I pojawiają się niespójności:
- ma zostać osobowościowo taki sam
-
@NewBlueSky: To nie jest tylko operacja plastyczna. Normalnie tworzą Ci pochwę i łechtaczkę, problem jest tylko taki, że nie wydzielasz śluzu i musisz stosować lubrykant, ale masz normalnie przyjemność z seksu, nawet możesz mieć orgazm i to silniejszy niż mając penisa. Medycyna jest na tym poziomie tylko mało kogo stać aż na takie operacje. Mimo wszystko aktualnie naukowcy stwierdzają tak a nie inaczej, że to ciało jest złe. Biologicznie możesz być
@NewBlueSky:

ze jego mozg ma bardziej tupowy rozkład aktywności( czy jakiejs chemii) dla kobiet

Bardzo mnie zastanawia jak pozostać normalnym i takim samym gdy nagle zwala się na głowę cały hormonalny #!$%@? związany z estrogenem.

jest zadowolony z leczenia psychicznego i terapii hormonalnej

Dlatego otwarcie przyznaje, że : noo w sumie to ostatnio znów w terapii, bo anhedonia (czyli główna przyczyna problemów chociażby skały się wypróżniały to jak to jest aktywne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZebraKz: to operacja plastyczna. Wiem ze tworzą coś co wygląda podobnie ale nie jest to ten sam narzad, z tego co czytalem to nie tylko nie wydziela sie śluz ale też brak połączeń nerwowych bo to inne narządy. O ile muszą go zrobic z penisa bo przecież to i twk jest przewód moczowy to inaczej on działa. Dlateho podobno trwają prace nad sztucznym chodowaniem żeńskich narządów (tak jak choduje sie uszy