Wpis z mikrobloga

Jakby mi ktoś powiedział przed założeniem aparatu, że będę miała wkręcane śruby w dziąsło to bym może sie nie zdecydowała. Ten ból i dyskomfort, ktoś miał mikroimplanty śruby? Jakieś porady?
#ortodoncja
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zelluss: Oklej główkę śrubki woskiem albo jakims innym, trwalszym materiałem i nie powinno być większych problemów.
Ja jak miałem wkręcone śruby imf to niestety nic nie pomagało.
@zelluss: weź przeciwbolowe i jutro lub za dwa dni nie powinno już bolec. :) Teoretycznie mikroimplanty są bezbolesne. Z oklejaniem woskiem bym sie wstrzymala, bo bol spowodowany jest tym, ze sruba "rozpycha" kosc, a nie tarciem srubki o wnetrze policzka, po takim oklejaniu moze bolec jeszcze bardziej jak nim poruszysz. Generalnie staraj sie przy nim na razie nie grzebac i nie gryzc tamtą stroną, zeby sie nie poluzowal, albo nawet nie
@vinca czyli wcale nie gryźć bo cztery implanty, po dwa z kazdej strony XD no ja mam nosić z 2-3 miesiące i wiem że warto przemeczyc ale obawiam sie tego mycia zębów i implantów. Na razie nic jeszcze nie jadłam
@zelluss: o kurcze, ja mialam 1 :o
To najlepiej 1-2 dni jogurty, zupy, raczej miekkie rzeczy, a potem juz standardowo i bedzie git. :D A na bol wez sobie cos, byle nie na czczo, bo nie ma co sie katowac. Trzymam kciuki:)