Wpis z mikrobloga

Jakie miasto średniej wielkości (do ok. 250 tysięcy mieszkańców) wybralibyście, żeby zamieszkać tam do końca zycia? A może coś innego z listy polecacie?

#torun #gliwice #katowice #bielskobiala #olsztyn #zielonagora #opole #slupsk #czestochowa #tarnow #zycie #polska #kiciochpyta

Co byście wybrali

  • Bielsko-Biała 15.1% (63)
  • Zielona Góra 10.6% (44)
  • Toruń 13.4% (56)
  • Gliwice 9.1% (38)
  • Katowice 24.2% (101)
  • Olsztyn 7.4% (31)
  • Opole 9.8% (41)
  • Słupsk 2.2% (9)
  • Tarnów 5.0% (21)
  • Częstochowa 3.1% (13)

Oddanych głosów: 417

  • 21
  • Odpowiedz
@derton778: Każdy wybierze te które zna więc niezbyt miarodajna ta ankieta będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Winden: otóż to. Toruń numerem 1, a ja nawet nie wiem po co miałbym odwiedzać to miasto, a co dopiero tam zamieszkać. Jedyne skojarzenia jakie mam to pierniki, Rydzyk i Kopernik xD
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: @Winden a, w lecie /i nie tylko/ śmierdzi z krówek, bielmara, autobłyska w komorwicach /choć to ostatni z jego problemów bo nawet nie wiadomo czym trują/, wysypiska w lipniku, ect....

Zawołałbym tego debila co twierdzi że w mieście pachnie, ale zapomniałem nicka ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dasfinaleresultat: Nie twierdzę, że pachnie ale ogólnie rzecz biorąc (opinia prywatna ( ͡° ͜ʖ ͡°)) żyje się bardzo spoko i każdy znajdzie coś dla siebie.
Opinię opieram o porównanie do miast podobnej wielkości a nie do Warszawy czy Wrocławia.
  • Odpowiedz
@derton778: Nie wiem czy Katowice powinno być w tej grupie. To stolica aglomeracji (metropolii). Może i ma trochę ponad 300 tys. ale cała konurbacja ma ponad 2 mln. ludzi, i z tego spora liczba zjeżdża się do pracy do Kato. Nie licz na spokój małego miasta.
  • Odpowiedz