Wpis z mikrobloga

Witam, mam problem z fotowoltaiką, od założenia paneli rachunki nie zmniejszyły się, płacę tak samo jak wcześniej. Na falowniku pokazuje mi, że prąd jest cały czas produkowany, a w rachunkach tego nie widzę. Miał ktoś podobna sytuację? Nawet nie wiem co może być nie tak.
#fotowoltaika #elektryka #nieruchomosci
  • 36
  • Odpowiedz
@slavkowsky: @WstretnyOwsik: @wypokowy_expert: Pytanie mam, czy na takiej fakturze można odczytać, ile zostało energii w "magazynie"? Na zdjęciach powyżej jest tam tabela z energią "rozliczoną" i pozostałą do "rozliczenia", cokolwiek to znaczy, ale w kolumnach z pozostałą są same zera. Pytam, bo u mnie jest tak samo.
  • Odpowiedz
@Laszl0: Nie wiem co to za operator ale u mnie w tauronie mam na każdej fakturze (mam odczyt co miesiąc)

Informujemy, że zgodnie z Ustawą o OZE do wykorzystania z bieżącego rozliczenia pozostało 302 kWh przez 12 miesięcy.
Informujemy, że zgodnie z Ustawą o OZE z bieżącego rozliczenia Sprzedawca ma do dyspozycji 75 kWh.
Informujemy, że do wykorzystania ze wszystkich okresów rozliczeniowych pozostaje łączna ilość energii elektrycznej 479 kWh
  • Odpowiedz
@Szympek_06: jeżeli w zimie bez ogrzewania zużywają 400 kWh miesięcznie to bardzo dużo. Powinno być coś koło 200 kWh.

Masz możliwość porównania z rachunkiem z zeszłego roku za styczeń / luty?

Wygląda jakby coś ci żarło prąd non stop, zjadając również całą produkcję z fotowoltaiki.

Idź spisz licznik wieczorem jak będziecie iść spać, na noc nie wstawiaj zmywarki ani pralki, potem od razu spisz stan licznika rano po przebudzeniu. Zobacz ile
  • Odpowiedz
@Szympek_06: Zobacz, wrzuciłam dane z twojego rachunku do excela.
Zsumowałam zużycie w każdym miesiącu (masz taryfę dwustrefową, dodałam zużycie z każdej strefy).
Wzięłam jako wyjściowe twoje zużycie prawie 400 kWh w styczniu (bo fotowoltaika za bardzo wtedy nie pracuje).
Założyłam, że każdego miesiąca masz takie zużycie (400 kWh), tylko w kolejnych miesiącach jest ono pomniejszone o autokonsumpcję z fotowoltaiki.
Zsumowałam tą hipotetyczną autokonsumpcję oraz dodałam to co oddałeś do sieci.
Wyszło
asiajasiabasia - @Szympek_06: Zobacz, wrzuciłam dane z twojego rachunku do excela.
Z...

źródło: comment_1660928281aaJ7A73qH2UcKaLClJg7Sp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Szympek_06:

Jeszcze jedno, przed założeniem fotowoltaiki jakie mieliście rachunki?
260 zł miesięcznie, 520 zł za dwa miesiące? Czyli ~1500 zł za pół roku?
A teraz odejmując te 1000 kWh wyprodukowanych przez fotowoltaikę, powinno wyjść jakieś 550-600 zł mniej, czyli ok. 1000 zł do zapłaty.
  • Odpowiedz
@Szympek_06: Też mam nowy dom, wszystko na prąd, indukcja, klima, rekuperacja, zmywarka, pralka, suszarka (codziennie włączane) itp., grzanie domu i CWU, rodzina 2+2 i mamy w lecie zużycie 300 kWh miesięcznie.

Jeszcze z rzeczy które często ludziom żrą prąd, może macie jakieś pompy wody (własna studia), nawadnianie ogrodu, pompa obiegowa CWU która wychładza bojler z ciepłą wodą? Albo rzęsiste oświetlenie ogrodu które świeci całą noc?
  • Odpowiedz
@Szympek_06: teraz twój post odczytałem, używasz falownika tej samej firmy co ja, zobacz sobie jakie są napięcia w sieci

Kliknij na zakładkę device => nastepnie wybierz swój falownik => na następnej stronie zjedz na sam dół do wykresów => po prawej stronie z wyboru parametrów odznacz wszystko a zaznacz jedynie "(V) napięcie AC"
  • Odpowiedz