Wpis z mikrobloga

Mireczki, wiem, że to istotne ogólnie, ale czy na początku nauki wyrabiać sobie nawyk optymalizacji kodu. Napisałem sobie kod który zawarł się w 42 linijkach, natomiast z tego co widzę można było go skrócić do 12 linijek i jest bardziej czytelny. Warto od razu to analizować pod kątem najbardziej czytelnego kodu?, czy na etapie nauki nie ma to większego znaczenia i z czasem/praktyką się nabierze tych nawyków. Z jednej strony wypadałoby, ale to pochłania więcej czasu i na etapie nauki mocno zniechęca, z drugiej strony nie chciałbym utrwalić złych nawyków ;)
#programista15k
#programowanie
  • 15
@asasello: w trakcie nauki spoko, w pracy - to zależy, jeśli taka "optymalizacja" miałaby trwać długo (sam sobie określ ile to jest długo), to w zależności od pracodawcy/kontrahenta, mógłby to być problem.
@asasello: zalezy, ja to chyba mam tak:
- jak musze cos rozkminic, mam pomysl ale nie wiem czy on zadziala to robie jak najszybciej z mysla ze jak zadziala to bede poprawial czytelnosc/jakosc kodu
- jak mam cos rozkminione i wiem ze docelowo bedzie tak wygladac to pisze od razu na gotowo
@asasello: nawyki jak sama nazwa wskazuje biorą się z tego, że człowiek na początku zaczyna coś robić w dany sposób i potem ciężko mu ten sposób zmienić. Rób od początku tak, żeby było dobrze. Czy to będzie dobrze to już inna sprawa
@asasello w normalnej robocie najpierw pisze tak jak mi najwygodniej w danej chwili żeby działało, a później przed oddaniem do code review refractor żeby było ładniej/lepiej i nadal działało.