Wpis z mikrobloga

Jaka jest we #wroclaw najlepsza dzielnica dla młodych osób, chwilę po szkole, studentów itd, najlepiej z pokojami w przystępnej cenie, w miarę blisko centrum i z dobrze rozwinięta komunikacją miejską? Jest takie miejsce w tym mieście?
  • 32
@viciu03: jeśli jesteś po studiach i szukasz mieszkania/ pokoju na wynajem to szukaj go sobie w miarę blisko pracy. Jeśli chodzi o "młode" osiedla to masz wspomniane wyżej jagodno, Maślice i wszelkie inne bloki budowane względnie niedawno
najlepiej z pokojami w przystępnej cenie, w miarę blisko centrum i z dobrze rozwinięta komunikacją miejską?


@viciu03: i moze jeszcze frytki do tego? To polecam McDonald na rynku ( )

Nie ma mlodych dzielnic we wroclawiu jtore bylyby sensownie skomunik9wane i polozone. Wszedzie bedziesz mial mix wiekowo kulturowy. Ludzie biora cokolwiek jest sensownego i w dobrej cenie na wynajem. Nie zastanawiaja sie, ze za sasiadow beda
@viciu03: Szczepin jest spoko skomunikowany z centrum i z tego co się orientuję to jak na tę odległość od rynku to ceny jeszcze w miarę ok. Standard mieszkaniowy różny, ale jak na mieszkanie studenckie znośny.
@PurpleHaze: a to akurat kwestia osoby raczej. Co kto lubi jeśli chodzi o te przejazdy z punktu A do punktu B. Ja np mam coś takiego że jak już będę we Wrocławiu mieszkał to nie chciałbym trzymać się jednej danej okolicy, tylko sobie jeździć po całym albo większej części miasta. Nie zależy mi na tym aby mieć obok siebie blisko studia, pracę itd
jak już będę we Wrocławiu mieszkał to nie chciałbym trzymać się jednej danej okolicy, tylko sobie jeździć po całym albo większej części miasta. Nie zależy mi na tym aby mieć obok siebie blisko studia, pracę itd


@viciu03: tys niewinny jak nieobsrana laka.

Co innego sobie pojezdzic i pozwiedzac, majac w pompie korki, utrudnienia, zmiany w kursowaniu, dysponujac nieograniczonym czasem.

A co innego wyjsc zima na autobus z zapasem na dojazd 30min
@PurpleHaze: nie wiem, dopiero za rok będę tam mieszkał, a póki co we Wrocławiu byłem raz w życiu. Ale słyszałem że w tym mieście komunikacja miejska jest dość bardzo dobrze rozwinięta i jak sobie obczajałem apke JakDojade i patrzyłem różne miejsca, linie itd, to czekanie na tramwaj/autobus jest kwestią kilka minut (zakładając że nie będzie opóźnienia)
Wiadomo pewnie zależy od miejsca, w którym mieszkasz w mieście, ale generalnie wydaje mi się
@viciu03: bo żeby mieć taki potężny kwik o mpk we Wrocławiu, to trzeba mieszkać na jagodnie, muchoborze czy innych zadupiach, gdzie tramwaj nie dojeżdża. Praktycznie wszędzie gdzie jest tramwaj jest ok z komunikacją. Wiadomo, wykolejonka się zdarzają, ale też bez przesad. To, że w tamtym roku licznik dobił do 100, to nie znaczy, że Ty będziesz 100 razy przez to stał.
(zakładając że nie będzie opóźnienia)


@viciu03: Raczej załóż, że nie będzie punktualności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio - jeśli tramwaj, albo częściej autobus, będzie miał na trasie choć jeden zakorkowany kawałek bez buspasa (a będzie mieć taki prawie na pewno) to nie ma szans, żeby potem to nadgonił i wrócił to rozkładowego czasu. Stąd te porady odnośnie mniejszych odległości - tak, żeby nie trzeba było się przesiadać.
@panpikuss: ale przecież to nie ma różnicy. Komunikacja miejska jeździ punktualnie tylko w nocy i jeżeli musisz być gdzieś na konkretną godzinę to musisz wziąć zapas równy 100% czasu podróży przynajmniej.