Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jpd. Nigdy się nie nauczę grać w te #szachy

Spadłem z 1348 na 1230, przegrywam praktycznie każdą partię od 1.5 tygodnia i wiecie co? Osiągam to wszystko ucząc się teorii debiutów, które grałem przez cały czas. Najlepsze jest to, że w sobotę pierwsze zawody o V kategorię. No to sobie ją zdobyłem jak cholera.

Macie jakiś sposób, radę na aż taki zjazd formy?
  • 22
Spadłem z 1348 na 1230


@macan: Jaki format czasowy?

grać umiem, ale jakoś się chciałem rozwinąć i przygotować na ten występ, żeby być lepszym. Debiut to element gry, więc w "naucz się grać" chyba się zawiera, nie?


Ogólnie na takim poziomie to problemem na pewno nie jest to, że nie umiesz na pamięć do 20 ruchu w partii hiszpańskiej.

Pewnie słabo u ciebie z motywami taktycznymi. Ta internetowa książka powinna pomóc
@macan:
Na spokojnie. Wpływ treningu na umiejętności jest zawsze długofalowy, to nie jest gra komputerowa że jak trenujesz to odblokowujesz perka. To że trenowałeś cały tydzień niewiele pomoże na formę w weekend, także to że w jeden weekend grałeś źle nie oznacza że w drugim nie będzie dobrze. Tylko się nie podpalaj, zazwyczaj dużo lepiej się gra jak się gra na luzie (nie żeby nieodpowiedzialnie, ale bez niepotrzebnego spięcia)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@F0rT3hW1n: no na V kategorię powinno starczyć. Sorry, ale to tak jakbym zapytał na siłce: co zrobić, jak mi spadła forma i zamiast 100 kg wyciskam 90, a jakiś wielki koks by mi odpowiedział "naucz się ćwiczyć, bo 90kg tylko frajerzy wyciskają".

Na chesscomie potrafiłem nawiązać walkę i wygrywać z zawodnikami ponad 1400, to jest lepszy poziom, niż jakieś 95% ludzi umiejących grać w szachy w ogóle, więc.. tak, uważam że
@macan: A czemu nie uczysz się końcówek które są dużo bardziej sensowne i przydatne? Debiut każdy zagra, nie trzeba uczyć się konkretnych. A jeżeli chodzi o zjazdy to chyba normalne. U mnie cały czas jest sinusoida ale stopniowo i tak rosnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@venomik: 3.5 punkta na 6 :( ale V wbita xd mam teraz apetyt na więcej, myślę, że jeszcze w tym roku pójdę na jeden, albo dwa turnieje