Wpis z mikrobloga

Mirasy! Mój trawnik zaatakowały pędraki - niesamowite #!$%@?, dosłownie zjadają trawnik w mgnieniu oka.
Potrzebuje skutecznie usunąć te robale z trawnika. Wstępnie zrobiłem rozeznanie po forach/www/grupach, ale tam każdy poleca środki które nie są dostępne w normalnej sprzedaży lub zostały wycofane.
Z drugiej strony, widzę pełno specyfików na allegro ale podobno te marketowe rzeczy słabo działają.
Znacie jakiś SKUTECZNY środek, który zamówię bez problemu przez internet?

#ogrodnictwo #trawnik #trawa #ogrod #pendraki #rolnictwo
  • 16
  • Odpowiedz
@Wojtas87

Jeśli środki biologiczne są źle przechowywane to po prostu umierają/giną więc nie działają. Mają określoną temperaturę hibernacja więc jak nie będą w chłodzie budzą się nie mają papu i papa.

Nie wiem czy wszystko na alledrogo to shit ale dużo tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@jajcek: kupiłem większość eko środków które były w sklepach ale mam wrażenie że kasa wyrzucona w błoto...
Zjadły tak mocno część trawnika, że trawa odchodziła płatami. Zerwałem całą zainfekowaną trawę, wyłapałem fizycznie pędraki, bardzo mocno i głęboko wygrabiłem pozostałości w tym cały czas wywalając larwy (bede zigoł) i zasiałem nową trawę. Od tego czasu do dzisiaj odpukać mam spokój i trawa ładnie rośnie. Cieszę się, że nie musiałem używać Dursbanu lub
  • Odpowiedz
  • 0
@Wojtas87 dzięki za odpowiedź. No to nieciekawa perspektywa.... Ja jeszcze spróbuję spryskać mospilanem sp 20. Jeżeli nie pomoże to spróbuję zerwać trawe w miejscach gdzie porobiły dziury.
  • Odpowiedz
  • 0
@jajcek: próbuj może coś akurat u Ciebie zadziała, ale u mnie bardzo słabe efekty.
Wiem że wszystko co składowo jest identyczne jak Dursban zadziała na 100%, ale to mocne ścierwo i wybija wszystko co w trawie siedzi + nie jest obojętne dla człowieka + ciężko dostać choć nie niemożliwe. Po czasie daj znać jak efekty :)
  • Odpowiedz