Wpis z mikrobloga

Często zdarza się wam, że zamawiacie odlewki a przychodzi jakaś podróba z bazaru?

Kupiłem od jednego mirka min Tobacco Vanilię Tom Forda. Zapach bardzo zbliżony przy pierwszym psiknięciu do podróbki z Francuskie Perfumy, nawet bardziej ekskluzywny, jednak po 15 minutach ledwie co na skórze czuć, podczas gdy oryginalna podróba jest wyczuwalna nawet po 8 godzinach w robocie i to bez przyciskania nosa do skóry.

Trochę nie chce mi się wierzyć, że oryginalny Tom Ford tak szybko wietrzeje, jednak póki co niku nie podam, bo pewności nie mam. Noir de Noir Tom Forda wydaje się byc oryginalny, bo po małym psiknieciu czuć jeszcze.
Z takich droższych miałem Diora Intense - jedno psiknięcie czuć było cały dzień, ale po ok półtora roku parametry dość znacznie spadły - pewnie się przeterminował i nie był juz tak intensywny.
Miał ktos Tobaco Vanilię - trzyma się skóry?

#perfumy #rozbiorka
.
  • 34
Flakon może mieć oryginalny, może nawet psiknąć oryginałem do podróby, żeby dodać wiarygodności.


@pinkfloyd12: Jeśli masz takie myśli, to radzę wyjaśnić z mirkiem sytuację i skupić się na flakonach. Odpuść sobie odlewki, bo co zamówienie będziesz się zastanawiał czy aby na 100% oryginał otrzymałeś. Albo pozostań przy tych "oryginalnych podróbach" które tak dobrze na Tobie trzymają.
@weah: Chciałem sprawdzić różnice między podróbkami a oryginałem, z opcją zakupu oryginału.
A podróbki rzeczywiście są dobrą opcją, bo można ich jako dezodorantu użyć.

No i wątpię, żeby mirek się przyznał do (ewentualnego) oszustwa. Dlatego pytam czy może ktos miał na 100% oryginalnego Toma Forda i może powiedzieć cos o jego trwałości.
@pinkfloyd12: Trwałość (i ogólne odczucia) perfum to BARDZO subiektywna sprawa. Jeden napisze, że trzyma na nim 24h, a na drugim będzie to 1h. Taka informacja jest zbędna, a już tym bardziej jeśli ma posłużyć jako potwierdzenie (lub nie) tego, że otrzymałeś podróbkę.
@przypadkiem-: @SlepyBazant: @weah: @eric2kretek: Mireczki, Mirabelko, żeby nie trzymać Was dłużej w niepewności (no bo nie wiadomo czy OP ujawni w końcu kto go "potencjalnie" próbował oszukać) spieszę poinformować, że chodzi o mnie ¯\_(ツ)_/¯ Widać ostatnio dzień bez "aferki" na tagu dniem straconym.
Oczywiście OP dostał ode mnie oryginalne perfumy zakupione "o ironio" w Douglasie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co mogę udowodnić w każdy
czy OP ujawni w końcu kto go "potencjalnie" próbował osz


@ZnUrtem: A czemu miałbym ujawniać?

Nie mam żadnych podstaw do oskarżeń, poza moim subiektywnym rozczarowaniem Tom Fordem. Reszty próbek nawet nie wąchałem.
Może w paczkomacie był upał, może juz u ciebie stoi długo, a może taki już jest.
@SlepyBazant: To jest pytanie. Jakby ktoś napisał "tak, jest taki jeden xxx - on juz niejednemu wcisnął chłam" to miałbym podstawy.
Skoro ktoś tam napisał, że sprzedawca jest zaufany to rozwiał moje podejrzenia. I o to w tym poście chodziło.