Wpis z mikrobloga

Mam dużą ochotę obejrzeć ten serial, z jednego powodu. Wiedźmin Netflixa, szczególnie 2 sezon, był strasznym paździerzem. Ale gdzie zaczynałem jakąś dyskusję na jego temat, często przytaczany był argument ,,jak ktoś nie czytał książek, to serial mu się spodobał". Kiedy przytaczałem fakty o tym, jak to autorzy zapewniali o wierności adaptacji, zawsze słyszałem podaną wcześniej odpowiedź. Teraz będę takim widzem, bo widziałem jedynie ,,Drużynę Pierścienia" oraz tryolgie Hobiita która była średniakiem. I zastanawiam się czy bez jakiejkolwiek wiedzy na temat Tolkiena, serial przyniesie mi jakąkolwiek wartość rozrywkową? Pomijam sprawę poprawności politycznej, która tak jak Wiedźminowi odbierze wartości aktorskie, ponieważ nie są to ludzie zatrudnieni do konkretnych ról, z powodu talentu, tylko koloru skóry.
Osobiście obstawiam, że będzie to kompletny niewypał, który spodoba się tylko Julkom they/he/she na Twitterze.
#lotr #amazonprimevideo #amazon #wladcapierscieni #seriale
Pobierz
źródło: comment_1660751785tc6o69u8sA34qpNKqbr9QB.jpg
  • 2
@Hambercios: A mnie się wydaje że to będzie całkiem znośna papka, skrojona na dzisiejszego widza, gdzie będzie dużo akcji, łatwe w odbiorze. Nie ma co się oszukiwać, serial jest kierowany do wodza, który Tokiena zna z filmów, więc serial przez większość myślę że będzie dobrze odebrany
@Hambercios: ja uważam ten serial za porażkę, bo uwielbiam to uniwersum. Jednak patrząc na produkcję jako serię fantasy dla platformy vod odcinające kupony od kultowych filmów i mająca dość duży budżet to nie wyglada to tragicznie.

Budżet jest, muzyka powinna być na co najmniej dobrym poziomie. Nie zrobili jeszcze kiczowatego traileru jak twórcy wiedźmina podkładając jakiś rap. Nie wiem jak z historią, bo nie będzie miała wiele wspólnego z Tolkienem, ale