Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy, chciałem zapytać czy może miał ktoś sytuację w której walczył o odszkodowanie/zwrot kosztów z Ryanairem bądż lotniskiem? Szybko przewinę o co chodzi, leciałem w kwietniu z Manchesteru do Krakowa liniami Ryanaira i na lotnisku był jakiś alarm, procedura, że sprawdzali wszystkim bagaże bardzo dokładnie i sama kontrola bezpieczeństwa zajęła 5h. Miałem wylecieć o 19, lot przez to był wielokrotnie przesuwany aż do 21 i o 21 biedowóz Ryanaira finalnie wyleciał beze mnie, bo stałem jeszcze w kolejce do kontroli bezpieczeństwa.

Co zrobić w takiej sytuacji jeśli chodzi o zwrot kosztów bądź odszkodowanie? Kłócić się z lotniskiem czy z przewoźnikiem? W drugim przypadku od razu dodam, że tego samego wieczoru przebukowałem bilet na lotnisku, żeby wylecieć rano ale do Katowic, więc w historii moich lotów Ryanair cwanie podmienił lot MAN-KRK na MAN-KTW, także nie mogę już zareklamować tego pierwszego.

Będę bardzo wdzięczny za rady :)

#podroze #ryanair
  • 5
@tomijwp: Ryanair to najgorsze linie lotnicze w Polsce same problemy z nimi, nawet brałem udział przeciwko nim w pozwie zbiorowym przez takie opóźnienia lotów. 6h się wyczekałem na lotnisku na Cyprze, ale za to wycieczkę miałem prawie za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Osobiście uwielbiałem latać enterem, ale wiadomo, że oni mają, a przynajmniej mieli głównie stara flotę samolotów, takich 20+ letnich, więc to, że jebnął ten
@tomijwp: Ja walczyłem z Ryanairem o odszkodowanie. W tej sytuacji to stan wyższej konieczności i Ryanair za to nie odpowiada, niestety nie ma szans czegokolwiek uzyskać.
@Patryk4: Reklamować możesz zawsze, pisać do ULC (około 2 lata czekania). Ja odszkodowanie za opóźnienie 3h z powodu awarii silnika otrzymałem po 2 miesiącach około.