Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś pyta cię o twój majątek, to nie pyta o to gdzie mieszkasz. Mieszkanie to pierwsza potrzeba i to nie jest żaden majątek. Dziecko ci zachoruje będzie trzeba np. 300tys. zł na operacje to nie sprzedasz mieszkania idąc na bruk.

!!! Majątek to wszystko poza mieszkaniem/domem w którym mieszkasz. !!!

Dlatego, jeżeli masz mieszkanie w kredycie, to nie dość, że nie masz żadnego majątku to nawet zaspokojenia pierwszej potrzeby (mieszkaniowej) jeszcze nie masz, bo od bycia bezdomnym dzieli się 5 niespłaconych rat kredytu.

---

Majątek zaczyna się gromadzić, gdy nie masz kredytu i zaczynasz inwestować. Nie mylić z oszczędzaniem, bo przy obecnej inflacji "oszczędzanie" złotówek na koncie to pokaz nadzwyczajnej głupoty. Kto ma rozum w głowie ten ma akcje dobrych firm, dobre nieruchomości (nie mieszkania w PL), Bitcoin czy chociażby przedmioty kolekcjonerskie, metale szlachetne.

#inwestycje #gielda #bitcoin #pieniadze #polska
  • 38
  • Odpowiedz
@YoureGoingDown: bitcoin i majątek xDDDDD PS: można mieć równocześnie kredyt i majątek, ci debile nawet tego nie sprawdzają. Zadłużenie to narzędzie, w dobrych rękach przynosi wiele dobrego.
  • Odpowiedz
@YoureGoingDown: ło ciul
jak masz mieszkanie warte 500k i pozostały kredyt 250k to masz 500k majątku i 250k kredytu. Ewentualnie 250k majątku.

Parę niespłaconych rat ewentualnie spowoduje licytację mieszkania i nieoptymalną sprzedaż, co spowoduje że zostanie np. 200k
  • Odpowiedz
@dean_corso: wyobraź sobie mnie, siedzącego spokojnie z kawą i mówiącego to co napisałem, jestem nad wyraz spokojny, a to mój słuchasz nagle zrobił się czerwony i piana zaczęła lecieć mu z ust
  • Odpowiedz
@miekki_am: jak ktoś ma wille za np. 3mln zł (BEZ KREDYTU) to można by ewentualnie uznać ją za majątek, ale jeżeli ktoś ma jakieś mieszkanko za 600tys. to chyba nie sprzeda i nie zostanie bezdomnym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@YoureGoingDown:

Dlatego, jeżeli masz mieszkanie w kredycie, to nie dość, że nie masz żadnego majątku to nawet zaspokojenia pierwszej potrzeby (mieszkaniowej) jeszcze nie masz, bo od bycia bezdomnym dzieli się 5 niespłaconych rat kredytu.


XDDD

Skąd wy te teorie bierzecie nie wiem.
  • Odpowiedz
Zadłużenie to narzędzie, w dobrych rękach przynosi wiele dobrego.


@goferoo: powiedziało 90% polaków z kredytem na 30 lat ze zmiennymi stopami xD

Z kredytem jest jak z ładnymi ludźmi, ładnemu we wszystkim ładnie.
Tak samo jest z kredytem, mądremu to i nawet kredyt służy, ale ile jest takich mądrych i ładnych ludzi? Nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zadłużenie to narzędzie, w dobrych rękach przynosi wiele dobrego.


@goferoo: nawet jeśli to prawda, to zadłużenie jest głównie w rękach państwa, które oprócz swoich zadłużeń reguluje zadłużenia prywatne np poprzez zaniżanie stóp procentowych. myślenie, że kredytowanie wszystkich wydatków jest dobrym pomysłem i analizowanie tego jako zagregowanego popytu napędzającego rozwój to jedna z najbardziej obrzydliwych idei, jakie powstały
  • Odpowiedz