Wpis z mikrobloga

Mamy tu jakiegoś handlowca Toyoty? Zastanawiam się nad CH-R ale nigdy w życiu nie użytkowałem hybrydy, czy jest możliwość wynajęcia u was w salonie auta na 2-3 dni żeby sprawdzić jak tym się jeździ przy moim użytkowaniu? W KIA słyszałem, że można się tak dogadać.
#toyota
  • 23
@kopersolo: no ma, ale niestety tylko przedlifty i 122 KM, a mnie interesuje ta hybryda 184 KM. Podobno właśnie też przedlifty miały problem z wygłuszeniem więc chciałbym to zweryfikować, bo dużo ludzi narzeka że głośno.
@Adams_GA: Dwa lata temu była taka możliwość żeby wypożyczyć Toyote przed zakupem bo słyszałem taką rozmowę. Przynajmniej w Krakowie. Myślę że się zgodzą ale będzie trochę papierów do wypełnienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alakecz: dokładnie tak. Mieliśmy poprzedniego Yarisa, teraz mamy najnowszego i jest w nim ciaśniej. Wsiedliśmy do ch-r i to #!$%@? dramat.
@Adams_GA A w użytkowaniu to małe spalanie cie jedynie interesuje. Bateria to dodatek który jest wsparciem w ekonomii, tym nie zrobisz setek kilometrów na prądzie. Elektryki fajnie się zbierają na światłach, są zrywne i wystarczające do miasta.
@Alakecz: mając prawie 2 metry wzrostu z przodu czułem się mega komfortowo, a jeszcze prawie mogłem za sobą usiąść, wystarczyłoby minimalnie jeszcze inaczej ustawić fotel.

@MaxVerstapen: siedziałem w hatchbacku i nie zrobił na mnie żadnego wrażenia pozytywnego. Ale zobaczę co tam po lifcie wrzucą, teraz nie rozważałem bo też były chyba tylko 122 KM w sprzedaży.
@spie_z_tata: @Adams_GA: auto jest niewygodne, głośne, widoczność jest słaba, nie jest zbyt skrętne, a do tego ten bagażnik to jest dramat

358 l w wersji z hybrydą - czyli auto dla maksymalnie dwóch osób, tylko wtedy po co ten gabaryt, po co tak sobie utrudniać życie? 350 l to jest bagażnik z 3-drzwiowego hatchbacka

PS. tak, jeździłem chwilę przy okazji, bo teściowe kupowali toyotę z salonu - kupili corollę
@Adams_GA: według mnie nawet 284-konna hybryda nie byłaby warta wszystkich problemów i wyrzeczeń w tym malutkim w środku, a ogromnym z zewnątrz aucie ¯\_(ツ)_/¯ ale każdy ma swoje opinie i kupuje pod siebie, życzę smacznego
@red7000: xD no i fajnie, a mi ten samochód pasuje. Od samego początku mi się bardzo podobał odważną stylistyką. Recenzje mówią o dobrym układzie skrętnym i z użytkowania powiem to samo. To jest auto miejskie tak na prawdę, taki dupowóz, który odniósł ogromny sukces komercyjny, dobrze się sprzedaje, bo dobrze wygląda, był i w sumie jest nadal nietuzinkowy. Ale i na mały wypad był wystarczająco pojemny (chodzi o walizki itd.). Jasne,
@red7000: no ok, tylko w czym to auto jest niby takie ogromne z zewnątrz, jak w zasadzie nie przekracza wymiarami corolli w HB?

https://autokatalog.pl/zdjecia360/toyota-c-hr-i-vs-toyota-corolla-hatchback-xii/8186-8458?slideId=19

Nikt nie mówi, że jest to duże auto, ale na pewno jest więcej miejsca niż w Yarisie czy Corolli. Może mieć gorszą widoczność przez zabudowane tylne szyby, ale na pewno nie jest tak że to jakiś niewiadomo jaki kolos, z ciupką miejsca w środku xd
@Adams_GA jeżeli chodzi o same wymiary, to w kategorii miejskich dupowozów zawsze jest dłuższe o te 10-20 cm, nawet do 30 cm, a szerokość jest dosyć niewielka, porównywalna glównie do hatchbacków
Wysokość - w tej kategorii bardzo duża
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: to chyba inną ch-r jechałeś, bo ja z 190 cm czułem się klaustrofobicznie, moją dziewczyna z 168 cm też uważała że jest ciasno, a za mną to może dziecko bez nóg by usiadło wygodnie, bo kumpel 189 cm za mną musiał siedzieć w poprzek.