Wpis z mikrobloga

Polski Interdyscyplinarny Związek Detektorystów Amatorów


@luukasek: ja zapisałem się ale w sumie to nie wiem... zrobiłem test, czekam na legitymacje.
Ogólnie to nie wiem gdzie szukać jakichś stowarzyszeń czy coś zeby razem pojechać na wykopki
@luukasek: Zapisując się do PZE nie oczekuj zlotów, wspólnego kopania etc. PZE to przede wszystkim przedstawiciele poszukiwaczy w sprawach urzędowych/prawnych. Czy warto jest poświęcić 100zł dla legitymacji? Sam sobie musisz odpowiedzieć. Mi na początku mojej przygody z legalnymi wypadami pani Joanna z PZE okazała nieocenioną pomoc przy pisaniu wniosków/odwołań i ogólnie konsultacji prawnych. Jak chcesz kopać legalnie to musisz szukać stowarzyszenia działającego w twoim regionie i do tego takie, które jest
@luukasek: nie, to tak nie działa. Znaczy, zawsze w razie W możesz próbować pokazać legitymacje PZE policjantowi i jak trafisz na jakiegoś nierozgarniętego to może przejdzie, ale samo członkostwo nie upoważnia cie do kopania - musisz posiadać pozwolenie właściciela gruntu i wojewódzkiego konserwatora zabytków.