Wpis z mikrobloga

Cześć,
rozglądam się za leasingiem dla osób prywatnych (audi perfect lease). Interesuje mnie jedno z dostępnych od ręki audi A1 (i oddanie go po okresie/wymiana na nowy (24 albo 36 miesięcy) - nie interesuje mnie wykup). Zastanawia mnie kilka rzeczy:

Co może się stać z autem w ciągu takiego okresu użytkowania, że nagle dostanę np. rachunek na jakąś zabójczą kwotę (kradzież? wypadek?)

Czy jest jakiś sposób (a może domyślnie tak jest), że będę sobie tym autem jeździł bez stresu, że jakieś zarysowanie czy coś sprawi, że wywalę połowę oszczędności wakacyjnych czy coś... na naprawę auta w ASO.

Jakie muszę mieć udokumentowane dochody, żebym mógł wziąć taki leasing? (nie pytam o to czy racjonalnie jest brać leasing na 1,5k zarabiając 1,6k tylko jaka kwota minimalna musi być na umowie przy takim leasingu za np. 1500zł brutto i czy ma to wgl. znaczenie)

Co trzeba jeszcze doliczyć do kwoty takiego leasingu i mniej więcej ile?

Przeglądałem sobie różne sztuki na stronie i z tego co widzę w wyliczeniu, rata to około 1687zł - czy to jest kwota ostateczna, czy do tego dochodzi jeszcze x,y,z i z 1700 robi się 3500zł?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

#leasing #audi #finanse

Wołam też @OptiFinance bo widziałem w tagach, że zrobiłeś dużo dobrego dla Mirków.
Elementx - Cześć,
rozglądam się za leasingiem dla osób prywatnych (audi perfect leas...

źródło: comment_1660637394pUfLIXWRna8eHmV5z5ysPz.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Elementx: Na twoim miejscu wybrałbym Seata Ibizę w tym samym finansowaniu. Jeśli nie chcesz wykupywać, to za 1680zl (bez wpłaty własnej) masz wersje 150 konna w automacie w niezłej wersji FR. Zaoszczędzisz tez sporo na ubezpieczeniu i na tym jednym bądź dwóch serwisach : )
  • Odpowiedz
dostanę np. rachunek na jakąś zabójczą kwotę (kradzież? wypadek?)


@Elementx: Masz AC na takie okazje. I GAPa. Jeżeli samochód ma gwarację na usterki mechaniczne to xhyba możesz spać spokojnie.
  • Odpowiedz
Co trzeba jeszcze doliczyć do kwoty takiego leasingu


@Elementx: Ubezpieczenie OC + AC + co tam jeszcze chcesz (NNW, szyby itd). GAPa jeżeli ubezpieczenie go nie ma. Oprócz tego normalka: mycie (na początku będziesz dbał), może garaż, paliwo, hotdogi na stacjach ( ͡ ͜ʖ ͡) , mandaty ¯\_(ツ)_/¯ ...
  • Odpowiedz
@Elementx: Dam Ci protip - nie rób wpłaty własnej jeżeli nie jest to wymagane. Wyjdziesz na tym lepiej niż na robieniu wpłaty.

Co do samej oferty - przede wszystkim zweryfikuj jej realność w salonie, bo to co na stronie rzadko kiedy (ale nie że nigdy) pokrywa się z rzeczywistością. W VWL czy APL zmiany produktowe wchodzą niemal co tydzień.

Jeżeli chodzi o dokumenty dochodowe to nie mam pojęcia jak to wygląda
  • Odpowiedz
z tego co widzę w wyliczeniu, rata to około 1687zł - czy to jest kwota ostateczna


@Elementx: Raczej tak, przy leasingu na nowe nie było nic więcej. Ale:
- rata miesięczna jest uzależniona od WIBORu, miej na uwadze że będzie się zmieniać
- zapytaj na miejscu, możesz dostać lepszą ofertę.
  • Odpowiedz
w Arvalu czy PKO to kwestia przesłania wpływów z tytułu wynagrodzenia za 3 lub 6 miesięcy + umowę o prace lub zaświadczenie o zatrudnieniu


@OptiFinance: W Audi też, dawałem umowę o pracę i potwierdzenia 3 ostatnich przelewów pensji.
  • Odpowiedz
@cochese: @OptiFinance: Dzięki wielkie za odpowiedzi to mi wiele rozjaśniło :) A co w sytuacji gdybym chciał np. przedwcześnie zrezygnować z leasingu? Dajmy na to po roku stwierdzam, że w sumie to wolę jeździć 20 letnim matizem - wtedy nie ma jakiś super kar czy coś? Albo nie trzeba spłacać leasingu do końca? (pewnie trzeba... ;D)
  • Odpowiedz
@Elementx: Robisz cesję lub wykup auta. Ewentualnie APL może zaproponować przedterminowe rozliczenie umowy, w przypadku osoby prywatnej to całkiem ciekawy case jak byliby w stanie to rozwiązać. Cesja wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla każdej ze stron.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Jeżeli dobrze rozumiem, oddając auto po roku będę musiał im od razu też opłacić należność za pozostałe 2 lata + ew. wyrównać różnicę po tym jak sprzedadzą auto?
  • Odpowiedz
Dam Ci protip - nie rób wpłaty własnej jeżeli nie jest to wymagane. Wyjdziesz na tym lepiej niż na robieniu wpłaty.


@OptiFinance: w jakim sensie lepiej? wiadomo, że zawsze lepiej nie wpłacać niż wpłacać, ale w przypadku VWL to wychodzi na jedno: mniej więcej => rata bez wpłaty - (wpłata / ilość miesięcy)

Wysokośc raty wychodziła u mnie +/- 50 PLN kalkulacja z salonu vs. to co na stronie więc nawet
  • Odpowiedz
@kolejny_wolny_nick: VWL ma nawet do 50 różnych ofert finansowania w zależności od rodzaju klienta czy auta (różnego rodzaju promocje, warunkowe ubezpieczenia, produkty dodatkowe etc.), ale można trafić, że rzeczywiście będzie się pokrywać.

Kwestia minimalizacji wpłaty kosztem wyższej raty jest taka, że w przypadku szkody całkowitej zazwyczaj w najmie jest tak, że jak jest całka to po prostu zamyka się finansowanie. W przypadku leasingu dokonuje się rozrachunków z umowy tj. kapitał do
  • Odpowiedz
Co trzeba jeszcze doliczyć do kwoty takiego leasingu


@Elementx : Zapomniałem o przeglądach okresowych (tych wbijanych w dowód). I o serwisach olejowych, zmianach klocków itp. - częstotliwość i cenę zapytaj w salonie.
  • Odpowiedz
@Elementx: co roku pakiet ubezpieczeń 3k+
przegląd olejowy raz na 2 lata 1k+
plus inne pierdy o których ci nie powiedzą np. czyszczenie klimy nie jest w pakiecie serwisowym.
Opony zimowe, zmiana opon 2x w roku.
Średnio dodaj 300-400 zł miesięcznie do raty.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak obecnie są skonstruowane umowy w APL czy VWL bo szczerze niezbyt śledzę rynek najmów


@OptiFinance: No właśnie o to chodzi, że zasadzie to są standardowe leasingi z maksymalnym i opcjonalnym wykupem na koniec, a nie najmy. One są rozliczane jak zwyczajne leasingi w przypadku całki czy kradzieży, więc wpłata własna w żadnym wypadku nie przepadnie.
  • Odpowiedz