Wpis z mikrobloga

Jako że kończy mi się mydło do golenia a tego, co obecnie używam nie ma (tzn trzeba czekać na nie), to robi się fajna okazja do spróbowania czegoś nowego. No i pytanie do was specjaliści od #golenie jakich mydeł używacie? Zależy mi na mydle w tyglu. Cena nie ma aż takiego znaczenia ale 120zł na 50g raczej nie wydam, bo wiem że takie są. Do tej pory testowałem proraso zielone i uważam że jest delikatnie mówiąc średnie (jeśli chodzi o pianę, bo zapach ma fajny) w porównaniu do barbus classic. Barbus mi bardzo podszedł, zapach ma kontrowersyjny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale za to piana sztos. Proraso nie ma podjazdu. A wy co polecacie? Czego używacie?

#barber #niebieskiepaski #mydlo #mydlodogolenia
  • 15
Mialem proraso i mialem w tyglu drewnianym kenta, mitchella i jeszcze jakies dwa, nazwy nie pamietam. Wszystkie w tym drewnianym tyglu mi wysychaly i robiky kijowa piane. Obecnie koncze proraso w plastikowym szczelnym tyglu i dziala jak nowe. A jakies Kenty to zajebisty zapach przez dwa dni abpotem stopniowo sie skorupa robi z mydla, mimo codziennrgo uzywania. Zostaje z proraso bo mi sie nim goli najlepiej, najlatwiej robi piane i jest najtansze.
@Tami: spróbuj barbusa - też tanie, też w plastikowym tyglu a w porównaniu do proraso jakość piany to niebo a ziemia. Nie wiem dlaczego wszyscy to proraso promują tak jakby nic innego na rynku nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kefas_safek: Podejrzewam, ze Proraso jest po prostu łatwo dostępne (w necie) i ma bardzo dobry stosunek cena-jakość. Chociaż jak dla mnie to nawet za tanie jest za to co oferuje.

Co do Barbusa opnie widzę ma bardzo dobre i często porównywany do Proraso. Jak zejdzie mi Proraso to się skuszę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tami: proraso (zielone) ma fajny zapach. I szczerze mówiąc zalety tutaj się kończą. Zauważyłem też, że często polecane jest na pierwsze mydło i ludzie są zachwyceni bo nie mają porówania a jest lepiej niż pianką żileta, ładnie pachnie i jest tanie więc pieją z zachwytu. Miałem to samo, nawet gdzieś można mój wpis sprzed pół roku znaleźć. Teraz jak mam porównanie to widzę, że jednak nie jest aż tak fajne jak
@kefas_safek gdyby mi proraso nie pasowalo to bym nie kupowal, a uzylem juz z 6-7 tygli, wszystkie kolory i oceniam bardzo dobrze xD. Do tego jest tanie, jakieś 12zł. Nowym raczej nie poleca się droższych produktów. Tak samo Mitchella ludzie polecali, ale po kilku użyciach zapach praktycznie znikł i coraz trudniej było ukręcić pianę, a kosztuje chyba 3-4 więcej. Lubię Proraso za strukturę - pół mydło, pół krem. Dlatego spróbuje przy najbliższej
@PawelW124 każde ma podobną intwnsywność. Białe jest bardIej mydlane w zapachu a czerwone taką wodą kolońską zajeżdża. Wszystkie trzy fajnie pachną. Ale i tak po goleniu i spłukaniu zapach znika.
@kefas_safek: Barbus obadany dzisiaj był, jako iż wczoraj zielone proraso się skończyło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapach Barbusa - tragedia, 100% to samo co krem Lider za 3zł, nie cierpie tego zapachu, jak zapach cytrynowy samochodowy, ale w przeciwieństwie do Lidera nie wysusza skóry, ba jest nawet jakby bardziej nawilżona! Zapach jak to zapach - po goleniu i tak znika. Wyrobienie piany, w Proraso wydaje mi się