Wpis z mikrobloga

Cześć:) korzystam z wakacji kredytowych i mam pytanie co do nadpłaty kredytu. Czy lepiej odkładać pieniądze i później wpłacić całość czy lepiej spłacać w miesiącu objętym wakacjami kredytowymi? Nie mam prowizji co do wcześniejszych spłaty lub nadpłaty.
#kredythipoteczny #kredyt
  • 74
  • Odpowiedz
@Bartisss spłacaj od razu, bo nadpłata w pierwszej kolejności idzie na poczet odsetek. Ja w PKOBP zwlekałem dwa miesiące, nadplacilem 3000 i na poczet kapitału zaliczyło mi jedynie 600zl.
W każdym razie dokładnie czytaj umowy i warunki bo bank tylko czeka żeby cię wydymać
  • Odpowiedz
@Bartisss: Nadpłać to gówno, i tak będziesz musiał spłacić a tak to przewalisz kase albo ci inflacja zje. Niech po wakacjach kredytowych zostanie ci niższa rata, a nie wspomnienie :)
  • Odpowiedz
@piotre-gie chopie, farmazony gadasz. Nadpłata dotyczy kaputalu, to nie rata. Dlatego op powinien od razu nadpłacać i na nic nie czekać. Każda nadpłata = mniejszy kapitał do spłaty = mniejsze odsetki.
  • Odpowiedz
@masqu88: zapytałem w banku, to nawet słowem o tym nie wspomnieli. Odpisali, że tak ma być i tyle

Sytuacja jest prawidłowa. Co do zasady nadpłata kredytu hipotecznego w pierwszej kolejności jest zaliczana na spłatę odsetek bieżących, naliczonych do dnia spłaty włącznie. Pozostała część jest zaliczana na poczet spłaty kapitału.
  • Odpowiedz
A nie jest tak że w okresie wakacji kredytowych nic nie można zrobić z kredo? Tzn nie można nadpłacić, dopiero jak sie skończą wakacje. Bo teraz kredo jest jakby zamrożone.
  • Odpowiedz
ktokolwiek, kto myśli że 'nadpłaci' wakacje kredytowe, jest tak samo głupi, jak pisowiec który myśli, że 500+ idzie z kieszeni partii.
Wakacje kredytowe są po to, żeby ludzi nie wystrzeliło (a i tak wystrzeli) w kosmos, jak przyjdą podwyżki gazu, prądu, opłat, inlfacji. Powiedzmy, że ktoś płacił 5k zimą. Dzisiaj zapłaci 20k. 15k różnicy, więc na to pójda wakacje kredytowe.

Wakacje kredytowe są dla bogatych, bo Ci udźwigną ciężar podwyżek cen życia.
  • Odpowiedz
@Bartisss: najlepiej byłoby, gdybyś pieniądze, które poszłyby na ratę włożył na lokatę. W promocji można dostać 6 a nawet 6.5%. Trzymaj te pieniądze na lokacie tak długo, jak długo masz wakacje kredytowe, a po ich zakończeniu (no i zakończeniu lokat) nadpłać kredyt.

Niezależnie od wakacji kredytowych kredyt opłaca się nadpłacać, jeśli jego oprocentowanie jest wyższe niż oprocentowanie alternatywnej inwestycji - na przykład - lokaty. Jeśli oprocentowanie kredytu to np. 4% a
  • Odpowiedz
  • 0
@Bartisss po 1 idź do doradcy a nie pytaj o takie rzeczy na portalu ze śmiesznymi obrazkami

Po 2 - już słyszałem takie wersję że nawet biorąc kredyt na opłacenie kapitału w czasie wakacji kredytowych to rata za kredyt konsolidacyjny wychodzi niższa niż przed wakacjami
  • Odpowiedz
@piotre-gie: można się nie znać to nie problem, problemem jest gdy się mówi o czymś o czym nie ma się pojęcia i to jest problem tego kraju, każdy jeden ekspert i zero szacunku do wiedzy.
  • Odpowiedz