Wpis z mikrobloga

Od 20 minut próbuję się dowiedzieć z artykułów internetowych jak wygląda kwestia zgłaszania darowizn w Urzędzie Skarbowym i te wszystkie artykuły to jest masło maślane w stylu tekstów o niedzielach handlowych...
Wie ktoś czy jeśli hipotetycznie miałbym na weselu np. 300 gości i dostał przykładowo od każdego 1000 zł w kopercie to trzeba to zgłosić do US (300 000 łącznych prezentów - wiem że oderwane od rzeczywistości, ale to zabieg celowy żeby pokazać skalę) czy tak jak to wynika z tych wszystkich artykułów żadna z darowizn nie przekracza kwoty od której należy dokonać zgłoszenia więc nie ma obowiązku niczego zgłaszać. Po prostu chodzi mi o to czy te wszystkie darowizny się "sumują" jeśli są od różnych osób, bo w Internecie piszą tylko o limitach od 1 osoby spokrewnionej i 5 latach w których te darowizny nie mogą się powtórzyć.
#skarbowka #wesele #finanse
  • 4
  • Odpowiedz
@DeoLawson: O, tutaj faktycznie jest trochę lepiej opisane. Ale aż nie chce mi się wierzyć w to, że do 4092 (od znajomych) nie ma obowiązku zgłaszania darowizny. Czyli rozumiem, że zakup mieszkania za 400 000 zaraz po ślubie na zaledwie 100 osób lub domu za 800 000 przy 200 gościach to normalka i skarbówka będzie miała to w dupie? xD Przecież to brzmi jak jakiś idealny plan na pralnię pieniędzy...
  • Odpowiedz