Wpis z mikrobloga

Drogie murki. Chciałbym odświeżyć piwnicę. Jak widać ściany są brudne od węgla, spoiwo między cegłami się trochę sypie ale nie jest najgorzej. Problem w tym że całe życie klikam w kąkuter więc nie potrafię nawet wbić dobrze gwoździa w ścianę, ale dam radę, poligon doświadczalny. Co jest dla mnie najważniejsze, kolejność nieprzypadkowa:
1. wybielić ściany
2. jakoś te ściany wyrównać, bez cudów i poziomicy, żeby było względnie
No i teraz kłania się klikanie w kąkuter bo pierwsze co mi przyszło na myśl to tynk xD ale jak zobaczyłem ile by to kosztowało to się rozmyśliłem a chyba nawet się zbytnio do tego przy tym stanie ścian nie nadaje. Dowiedziałem się o czymś takim jak szpryc, czy to się nada? Czy to powinienem jakoś najpierw zagruntować? Ogólnie nie chciałbym wydać na to nie wiadomo ile cebulionów bo to tylko #piwnica. Jak to zrobić najmniejszym kosztem i czego użyć?
#remontujzwykopem
zielonyludzik2 - Drogie murki. Chciałbym odświeżyć piwnicę. Jak widać ściany są brudn...

źródło: comment_1660588149CS9pIyZdgYKN7lusCZ40tP.jpg

Pobierz
  • 15
chyba piwnic w blokowiskach starych nie widziałeś :P


@fizzly: No więc własnie jestem wychowany w kamienicy i tam spędziłem 3/4 swojego zycia, wszyscy w dzielnicy mieliśmy bardziej "goniące" do kwadratu z oknami, ja mieszkałem na parterze, więc piwnica była bezpośrednio pod moim mieszkaniem, miała powierzchnię równą kuchni i łazience, to wyglada jak korytarz zaślepiony
@zielony_ludzik_2: Przy takiej piwnicy jak ty masz i w dodatku pustej to szybko pojdzie, u mnie problem byl taki ze miałem tam trochę gratów w srodku i czesc wynioslem a czesc nie mialem juz gdzie i musialem przekładać z konta w kąt, później zrobić porządek poukładać itp i wyszło mi roboty jakoś od 11 do 20 xD. Ja jeszcze od sąsiada pozyczylem taki pistolet do malowania to z tym to bym