Wpis z mikrobloga

Fajnie wam się je potężne warzywa i owoce z targu a czasem że sklepu? A wiecie jaki nawóz jest potrzebny były tak ogromne? Muszę was zmartwić, nawóz który jest po cichu stosowany dosyć powszechnie poprzez rolników to ich własne odchody! Niestety stosując nawóz z odchodów krów, świń czy kur nie uzyskamy tak wysokich plonów. Potwierdzone wielokrotnie. Jeśli rolnik jest leniwy i chce oszczędzić a chce mieć maksymalizację zysków stosuje własne gówna XD XD. Uczciwy rolnik stosuje nawóz głównie zwierzęcy zwykle z krowski, świński, drobiowy , używa florovitu co najwyżej i kompostu roślinnego. Śmieszne i straszne. Lepiej mieć jak jesteś w mieście choćby własną minidzialke niż jeść z dużym prawdopodobieństwem coś kto kiedyś wydalił XD #rolnictwo #cwaniactwo #agrobiznes
  • 7
@dupajasio69: wiem o co najmniej 2 osobach co tak robią przy tym jeden sąsiad ze wsi co mieszka kilka domów dalej, a drugi to jakiś typ z pod Tarnobrzega kolega mojego znajomego. A ten ze wsi ale to jest dekl po pijaku się chwali pod sklepem ogromnymi plonami i czym nawozi XD. To tylko potwierdza regułę.
@sols: i myślisz, że typ co stoi na targu przez cały rok tyle sra, że wali to pod warzywa. Większość tych rolników z targu to nie są ludzie z hektarem pola. Szambo to nie miododajna substancja, po paru latach takiego wywalania to masz zanieczyszczoną glebę.
A co do warzyw w sklepie to pochodzą z wielkich szklarni gdzie uprawia się je na gąbce i dozuje mieszankę wody i składników odżywczych.
@sols: jak ktoś wywala gówna na pole to raczej pompą w jedno miejsce, nigdy nie widziałem by wypompowywali i równomiernie rozlewali po polu. To nie to samo co gówno od świń bo zawiera wiele różnych środków chemicznych. Zamiast większych plonów to mogą być mniejsze, a ziemia jałowa.