Wpis z mikrobloga

Jak pozbyć się z lakieru plam po twardej wodzie i podobnych w tym rodzaju? Widać je dobrze pod odpowiednim kątem w sztucznym świetle i w odbiciu słońca. Środek do waterspotów, Gtechniq W9, niestety sobie z nimi nie poradził. Polerowanie nie wchodzi w grę, bo lakier jest zabezpieczony powłoką ceramiczną. Glinkowanie może coś pomóc? #autodetailing #lakiernictwo #motoryzacja #samochody
  • 19
@rakujp: glinka również ma delikatne wlaściwości ścierne także odpada.
Nie wycierasz auta po myciu? Ja wycieram i z reguły nie mam problemów ze śladami po wodzie z wyjątkiem bardzo ciepłych dni w lecie kiedy to w niektórych miejscach wysycha zanim zdążę wytrzeć natomiast zawsze po myciu używam quick detailera który usuwa ewentualne ślady po wodzie i dodatkowo zabezpiecza lakier. Są też dedykowane do powłok ceramicznych np adbl ceramic.
@Napoleon_przegrywarte69: Wycieram, jest to raczej skutek nieposiadania garażu :D Więc deszcz i takie tam robią swoje. Jeszcze coś pokombinuję, podobno nie wszystkie waterspot removery rozpuszczają te same zabrudzenia mineralne, wiec jest szansa, że coś innego zadziała
@rakujp: Hmmmm rzeczywiście jest tak jak napisałeś wcześniej, że jeden water spot drugiemu nie równy. Dlatego nie ma uniwersalnego WSRa który by sobie radził ze wszystkimi. Moja rada, spróbuj szamponu Tangy z ADBLa, dość dobrze radzi sobie z water spotami i możesz go spokojnie stosować też co jakiś czas. Dobre jest też kwaśne APC z AQUA cosmetics. A z WSRów dobrze sobie ponoć radzi też FX protect.

Niestety nie dam Ci
@Czysta-Bryka_pl: O, zaopatrze się w ten szampon i apc w razie czego i popróbuje, dzięki. A ostatecznie oddam do studia, mógłbym tak zrobić od razu, ale lubię sam podłubać przy pielęgnacji :D
@Czysta-Bryka_pl: Mordo, w końcu nie zamówiłem, próbowałem ostatni raz tym WSRem moim zrobić i wyszło zajebiscie XD Chyba zle to robiłem, najlepiej na zwilżony lakier poszło, psik bezpośrednio na element, rozprowadzić mikrofibra i później mechanicznie leciutko dotrzeć. Następnie spłukać woda jeszcze raz całe auto. Powłoka się odblokowała, woda spływa jak na nowej, błyszczy się mocniej i po waterspotach pozostał naprawdę niewielki ślad z tego, co było wcześniej. Ale i tak zapamiętam