Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie takie kombo na #emigracja do #holandia i mam jeszcze pare pytań

1. Na magazynach są mikrofalówki żeby podgrzać ?
2. Jak wyglada sprawa z woda ? Kranówkę lejesz czy codziennie targasz 1,5 litra ?
3. Kupiłem worki prozniowe żeby jak najmniej mieć bagażu (ręczniki majtki skarpetki do jednego) koszulki bluzy do drugiego. Myślicie ze to dobry pomysł ?
4. Ja wyglada sprawa z paczkami z pl do nl ? Potrzebował bym zza 2 miechy już bardziej ciuchy zimowe i wolałbym je paczka wysłać niż w sierpniu targać je
5. Jakieś protipy do życia w depresyjnym kraju ?

Z góry albo z dołu dzięki za odpowiedz
Kitkatket - Zrobiłem sobie takie kombo na #emigracja do #holandia i mam jeszcze pare ...

źródło: comment_1660504627qWsHl29H0PIEzJY2S4ypFY.jpg

Pobierz
  • 17
  • 0
@Atreyu: mam swoją godność. Zawsze mam gdzie wrócić wiec jak warunki nie będą takie jak były ustalane wracam do kartonowego kraju i pracuje dalej 3k+. Mieszkałem 1,5 roku w stolicy wiem jakie są zarobki jak coś to wracam i szukam dalej. Mam kilku znajomych Anglia Francja Hiszpania gdzieś musi się dla mnie znaleść miejsce. Dzięki za odpowiedz
@Kitkatket: Pije się tutaj kranówę bo przeważnie jest lepsza i zdrowsza niż tania butelkowana.
Mikrofale są chyba wszędzie.
Paczki chyba ludzie busami wysyłają i to najsensowniejsza opcja
Protip jest taki, że nie daj się wykorzystywać
  • 0
@Dionizyxd: na 8 h starczy mi 1,5 plus o,8 mam już zrobione. Jak będę jeździł autem to nie ma problemu, gorzej rowerem bo na plecach masz obiad plus wodę. Mysl

ze na start dam radę. Mam kilku znajomych w nl i jak już uzbieram na pokój to mnie ściągną. Z agencji jadę na start 3-6 miesięcy i wychodzę na swoje. Później złapie język i będzie można działać. Jak to mówią Europa
@Kitkatket: Co nie znaczy, że ta butelkowa jest lepsza. Pij co Ci smakuje i tyle. Napisałem po prostu jak to tutaj wygląda. Np jest chyba raz w miesiącu czy coś badana i masz wykaz wszystkiego co w niej jest.
@Kitkatket:
OV-chipkaart polecam wyrobić sobie z czasem spersonalizowaną bo daje zniżki i możliwość np wypożyczenia roweru elektrycznego za 3 EUR/doba.
Poza tym polecam wyrobić sobie DigiD i zarejestrować numer konta w Belastingdienst, najlepiej osobiście jeśli się da.
Warto też zaopatrzyć się w strój przeciwdeszczowy i uchwyt do telefonu na rower.
Jeżeli chodzi o jedzenie to warto zainteresować się szejkami np JimmyJoy.

a, co do protipow, jeśli jedziesz autem na polskich blachach,