Wpis z mikrobloga

@EditorKT wyjące syreny to chyba problem jedynie mieszkańców Rzeszowa. Po kilku dniach na wsi gdzie syrena w okolicznej remizie przy jakimś zdarzeniu to norma mieszkańcy tego miasta siedzieliby już s schronach ( ͡º ͜ʖ͡º)
oj biedulki. Mam nadzieję, że policja i inne służby nie używają już sygnałów dźwiękowych żeby przypadkiem nikomu serduszko mocniej nie zabiło


@bardzogrubababa: nie o to chodzi, syreny traca sens jak ktos je wlacza przy byle okazji, bo swieto, solidarnosc, prezes poszedl sie wysrac...

Ludziom tak to spowszednialo ze nawet gdyby byl nalot ruskich to nie ma jak ich powiadomic bo po uslyszeniu syreny nikt sie nie przejmuje.

To taka sama glupota
które każdy mieszkający w pobliżu zna i wie, że tam jest OSP


@celtics: no i o tym pisze, to po co one sa skoro o niczym konkretnym nie informuja bo 90% odbiorcow je oleje?

mamy 21 wiek, jak cos musi slyszec cala wies i to ignorowac to jest to nieaktualny/idiotyczny protokół postepowania albo ktos go zle uzywa
ty wiesz w ogole po co wyją syreny na OSP

cała reszta to przypadkowi słuchacze


@Ligniperdus: Nie przypadkowi sluchacze tylko odbiorcy ktorzy dostaja to niepotrzebnie. To sa wlasnie odbiorcy ktorzy tylko ignoruja ten sygnal wiec dla nich jest zbedny. Wrecz zasmieca eter bo taka syrena mogla by dla nich byc wartosciowym sygnalem w jakims konkretnym przypadku, teraz juz nie bedzie bo i tak to zignoruja.

Z punktu widzenia przetwarzania informacji w
Strazaka z osp by zabilo gdyby mial przy sobie brelok?


@3mortis: najlepiej wszczep pod skórą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
widzę tutaj ogromne pole do popisu dla ciebie, oraz dobrą okazję na duże pieniądze - zaprojektuj lepszy system niż te syreny i bzikaj....
najlepiej wszczep pod skórą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ligniperdus: no tak, super argument, przeciez brelok to prawie jak wszczep w mozgu

Faktycznie po co tak czlowieka upodlic. Lepiej liczyc ze bedzie w zasiegu darcia syreny, wincyj syren bo z tysiecy ludzi, kilka musi sie o czyms dowiedziec i doslownie NIE MA innego sposobu niz marnowanie sygnalu dzwiekowego ktory przy okazji informuje o tym cala gmine.
@3mortis: widocznie nie ma, jeżeli jest - to tak jak mówię - zaproponuj

cała gmina będzie wtedy czekać w ciszy na te syreny którę będą COŚ znaczyć... chociaż nie mam pojęcia co to takiego mogłoby być, pewnego ranka słyszę syreny alarmowe i co mam niby zrobić?
będziesz wtedy płakać że nie wiadomo czy nalot bombowy, czy wybuch gazu, albo teletubisie mordują ludzi na ulicach i trzeba uciekać
@Ligniperdus:

widocznie nie ma, jeżeli jest - to tak jak mówię - zaproponuj

zaprojektuj lepszy system niż te syreny i bzikaj....


Ja tu po prostu dostrzegam rozgoryczenie bo ktos raczyl sie przyczepic do wielkiego bohatera narodowego.
Rozumiem ze strazacy z osp sa obrazeni bo ktos im cos wytyka, nie twierdze ze osp nalezy zlikwidowac albo do nich strzelac. Po prostu stwierdzam fakt ze taki system jest juz przestarzały i sygnal syreny
Ja tu po prostu dostrzegam rozgoryczenie


@3mortis: to źle mnie odczytujesz, to jest irytacja bo kolejny idiota "wie lepiej", ile można o tych syrenach czytać, pół tagu zasrane "syreny, syreny"

Po prostu stwierdzam fakt ze taki system jest juz przestarzały


to zaproponuj coś lepszego, no dawaj, słucham

sygnal syreny jest marnowany bo w swoich zalozeniach mogl by informowac o czyms o wiele powazniejszym


czyli o czym, no dawaj, słucham
czyli o czym, no dawaj, słucham


@Ligniperdus:

to zaproponuj coś lepszego, no dawaj, słucham


@Ligniperdus:

Taka rozmowa nie ma sensu, brzmisz jak obrazony 10 latek bo obrazam strazaka.
Wyobraz sobie ze potrzebujesz powiadomic 5 osob w polsce, #!$%@? syrenami na 40 milionowy narod?
Projektujesz system ktory ma powiadamiac ludnosc, wiesz ze plebs zapamięta max 1 sygnal dzwiekowy i co ma zrobic, MOZE 2 przy super kampani informacyjnej.

Masz do wyboru
telefon, pager, kolejny brelok ktory np piszczy


@3mortis: i które stracą sygnał jak tylko wejdziesz do piwnicy, wysil się bardziej

setki innych zawodow ma dyzury w roznych formach i nie trzeba drzec ryja na cala wies zeby ich wezwa


@3mortis: pełnią te dyżury we własnych domach i mają być gotowi w ciągu kilku minut?

Jakos lekarze w szpitalach nie maja takiego problemu


może dlatego że są w szpitalach? państwowa straż