Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@C_H_M_I_E_L_U: mam ambitny plan sobie to skatalogować, to w większości części odzyskane z drukarek. Są jakieś tarczki i paski półprzezroczyste z nadrukami, ale nie wiem czy silnik ze zintegrowanym enkoderem się znajdzie.
@sentoxo: w sumie myślałem o tym jakiś czas temu. Nawet mam gdzieś stare stepsticki z drukarki 3d, więc znowu koszty spadają. Na serwach byłoby prościej, bo wystarczy zadać pozycję, a tutaj potrzebne byłyby jeszcze enkodery, albo przynajmniej zerowanie
  • Odpowiedz
i sprzęgła magnetyczne.


@MasterYoda: o, ciekawe, stare drukarki rozkręcam namiętnie (nie kupuję, jak widzę na śmietniku, to zabieram do domu, małżonka się stuka w czoło, ja się cieszę z dostawy nowych przydasi), ale sprzęgła magnetycznego jeszcze nie trafiłem.
  • Odpowiedz
@sentoxo: póki mieszkałem na osiedlu, normą było, że takie urządzenia w stylu drukarki, telewizory i tak dalej były wystawiane pod śmietnik. Drukarki, zwłaszcza laserowe często brałem do domu, bo z tego była masa fajnych rzeczy, silniki krokowe, transoptory szczelinowe, fajne wałki z utwardzanej stali i pasujące do nich łożyska ślizgowe - dla majsterkowicza to są skarby, a jednocześnie świetny sposób na ich pozyskiwanie.
  • Odpowiedz
nigdy nic nie widziałem :/


@sentoxo: aż się wierzyć nie chce, stawianie takich urządzeń pod śmietnikiem ma u nas ogólnonarodową tradycję i jest równie mocno zakorzenione, jak wieszanie na śmietniku torebek z resztkami zzieleniałego, zapleśniałego chleba dla mitycznych "biednych", którzy jakoby ten chleb zbierają. Może po prostu u Ciebie to znika zanim zdążysz zauważyć? :)
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Sprzęgła magnetyczne znajdziesz w kserokopiarkach, do tego 4x nema17, ok 40 transoptorów, linki itd.
A mistyczny chlebek nie był dla biednych, tylko dla ptaszków ( )
  • Odpowiedz
mistyczny chlebek nie był dla biednych, tylko dla ptaszków


@Atariauke: różne wersje krążyły: dla biednych, ptaszków, świnek...
I tylko nikt nigdy tego spleśniałego chleba nie zabierał. Zawsze lądawał w kuble.
  • Odpowiedz