Wpis z mikrobloga

Dzisiaj delegacja z US(Markey, Lowenthal, Beyer, Garamendi, Amata) wylądowała na lotnisku Taoyuan(Tajwan). Delegacja składająca się z 1 senatora i 4 członków kongresu przyleciała aby omówić stosunki globalne i biznesowe(bezpieczeństwo, handel, inwestycje między krajami. Prawdopodobnie zbliżamy się do momentu w którym kluczowe fabryki oraz produkcje będą eskalowały do Ameryki bądź Ameryki łacińskiej co dla Chin jest konkretnym strzałem bo jest odcięciem ich przewagi.

Wielki czerwony smok stał się już całkowicie Kubusiem Puchatkiem, a w opinii publicznej jest już skończony. Oprócz zwykłego straszenia i przekroczenia parenaście razy magicznej linii, zbanowaniu chipsów i owoców oraz #!$%@? US oraz Japonii nie zrobili nic, a na dodatek siedzą jak mysz pod miotłą gdy kolejna delegacja z US przekracza ich granice.
Oczywiście nie można zapomnieć o obecnych potężnych i strasznych ćwiczeniach Chiny - Rosja - Iran, które wszyscy traktują z pełną powagą.

Oczywiście koncepcja tego że będziemy mieli Zachód vs Wschód jest nadal aktualna bo coraz więcej krajów wciągają do swojej domowej patologii i buncie przeciw Wujkowi Joe.
Nic tylko odliczać do wybuchu ich tykającej bomby, która jest rynek nieruchomości.
W 2008 mieliśmy Lehman Brothers, a w 2022 może będzie to jakiś potężny Puchatkowy Deweloper ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chiny #tajwan #usa #rosja #geopolityka #wojna #nieruchomosci
Pobierz
źródło: comment_1660482220qWo2pOrWUh7a5WNp0fnrli.jpg
  • 6
@zjadaczszyszek3000: To ja się jeszcze czepię pierwszego akapitu - Chiny same chcą wyciąć zagraniczne inwestycje i pracują nad tym w tempie szybszym niż zachód. Czytałam (ale tę konkretną rzecz, jeśli mnie pamięć nie myli, podawał ktoś na Wykopie, więc to do weryfikacji), że w tym roku firmy ze Stanów zainwestowały w Chinach rekordowe sumy. Generalnie na ten moment im większe uzależnienie Chin od zachodu tym lepiej dla nas.
@zjadaczszyszek3000: co do wojny na tajwanie to spokojnie, chiny nie zaatakują teraz bo byłaby to głupota, najpierw zastosują taktykę konfucjańską czyli spróbują przekupić, omamić, oderwać handlem co zresztą im się udaję bo są największym partnerem gospodarczym tajwanu, a jak tajwan się finalnie dalej nie będzie zgadzał pokojowo to wtedy dopiero inwazja, jedno jest pewne, że do 2030 ten spór o tajwan się zakończy