Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś drążek rozporowy? Funkcje które chciałybym, żeby spełniał:
Łatwe wieszanie i zdejmowanie (dlatego rozporowy) i przynajmniej dwa haki: do zawieszenia worka treningowego (mały i lekki, z 25 kg max) i huśtawki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Futryna drewniana 70 cm

#mikrokoksy
#dzieci
#silownia
  • 12
@In_thrust_we_trust: Pomysł dobry tylko chodzi o to, żeby na czas "ćwiczeń" (bardziej zabawy) młody mógł z wysokości swoich nóg się drążka złapać i próbować się podciągać, jak będzie za wysoko to bez sensu
@robertx: no ale w zasadzie to o co ty pytasz? każdy drążek rozporowy ma taką samą mechanike wieszania i zdejmowania, niby dziecko jest lekkie więc nie trzeba go jakoś mega #!$%@?ć żeby utrzymało ale osobiście to bym się bał żeby dzieciak korzystał z huśtawki na lekko dokręconym drążku, z kolei mocne #!$%@? rozwali ci futryne bo drewniana

nie myślałeś o drażku stacjonarnym? jakoś dużo miejsca nie zajmuje, skorzystasz zarówno ty jak
Każdy? Niezależnie od tego, że będzie korzystać+/- 20 kg dziecko?


@robertx: Zależy od siły docisku, kontrdocisku od ściany oraz materiału wykonania futryny; wiadomo, np. jesion będzie znacznie wytrzymalszy pod tym względem niż sosna. Niemniej jednak futrynę przygotowano do obciążeń wzdłużnych a nie rozporowych więc może okazać się, że twarde gatunki drewna zwichruje relatywnie mała siła i bez dokładniejszej analizy szanse na zrobienie się "O" po pewnym czasie są jak 50/50.

tl;dr
@robertx: Nie szukaj uniwersalnych rozwiązań bo ich nie znajdziesz. Zainstaluj drążek i oddzielnie sznurek.
Albo zrób mu huśtawkę składaną. Podstawą konstrukcyjną byłaby taka drabina jak na zdjęciu, tylko w Twojej rozstaw byłby szerszy no i tylko 4 szczeble - te najwyższe do zawieszenia huśtawki i te najniższe jako wzmocnienia. Kilka kantówek ławkowych z Obi (ostatnio były na promocji), 2 zawiasy drabinowe, trochę łańcucha, może pręt gwintowany przy szczeblach dla poprawy stabilności
krzaczor93 - @robertx: Nie szukaj uniwersalnych rozwiązań bo ich nie znajdziesz. Zain...

źródło: comment_1660496336WDWcuW8ASGJWZCQOpWeSgD.jpg

Pobierz
@krzaczor93: huśtawkę na dwór ma, pomyślałem, że od razu można by było taką do środka ogarnąć ale faktycznie to chyba słaby pomysł.

Znalazłem chyba ciekawe rozwiązanie chociaż drogie: drabinka gimnastyczna taka jak w szkołach i na to nakładany drążek do podciągania
@robertx: W każdej znanej mi szkole zdemontowano drabinki z odgórnego polecenia bo dzieciaki się wieszały na tym albo spadały. Więc to jest sprzęt wymagający stałego nadzoru.
Choć zawsze jest kontrargument "za naszych czasów jakoś używaliśmy i nic się nikomu nie stało"; to już kwestia wypośrodkowania zasad bezpieczeństwa i paranoi, np. ja nie wiem jak bym się zachował w takiej sytuacji ale na chwilę obecną trochę nie dociera do mnie tok rozumowania
@krzaczor93: Barierka na 5 letnie dziecko? To chyba krata jak w więzieniu (ʘʘ) Wszystko trzeba oczywiście dostosować do dziecka, te są przecież różne, ale też jestem raczej z tych którzy pozwolą dziecku czegoś gorącego dotknąć, żeby sprawdziło samo i się opatrzyło niż z tych co myślą, że uchronią dziecko przez całe życie przed całym złem tego świata