Wpis z mikrobloga

Cześć.

Aktualnie pracuję jako pomocnik magazyniera w Gdańsku. Dział magazynowy oraz biurowe używają systemu SAP. Jako pracownik zatrudniony przez zewnętrzną agencję nie mam dostępu do tego ustrojstwa.

Czy warto byłoby ukończyć kurs/y lub szkolenia z tego ustrojstwa (z myślą o aktualnym stanowisku i tym, czym się na nim wykonuje, czy pójść w odnogę, na której pracują białe kołnierzyki ) ? Mam wykształcenie średnie, co raczej mnie sabotuje, ale szukam jakichś możliwości rozwoju które połączyłyby obecną pracę, ew. awans w niej lub znalezienie trochę lepiej płatnej roboty, po ukończeniu kursu/sy.

Szczerze mówiąc, poza systemami ERP i/lub Officem i pracą w biurze, albo kursami na ładowarki teleskopowe/podesty/koparki nie mam za bardzo pomysłu na siebię, ale jednocześnie siedzenie beczynnie jako niewpełnimagazynier jest marnowaniem czasu i kariery.

#praca #pracbaza
  • 7
Czy warto byłoby ukończyć kurs/y lub szkolenia z tego ustrojstwa (z myślą o aktualnym stanowisku


@Kopalniacebulinaplutonie: jeśli chodzi o tę kwestię, to nie ma sensu, bo na magazynie pewnie się używa paru komend, sam SAP jest bardzo rozbudowany i zwyczajnie Ci więcej nie jest potrzebne. Lepiej podejść do kogoś, kto to robi i poprosić, żeby Ci pokazał jak to wygląda.
A co do rozwoju, to niestety nikt za Ciebie nie wybierze.
@vanitydomain: Z językami się wstrzymuję. Z angielskim raczej dobrzę sobie radzę, dopóki nie muszę z kimś rozmawiać. Głupio to brzmi, ale z ojczystym językiem jest tak samo.

@A_R_P: Dobrze, a w kontekście zmiany pracy na taką, w której głównie używa się SAPA, warto byłoby próbować, czy inne wymagania (staż pracy, wyższe wykształcenie, inne systemy) by i tak mi nie pozwoliły aplikować ?