Wpis z mikrobloga

#!$%@?... Nie powinno się, ale można byłoby im teoretycznie wybaczyć przewalone 70 baniek na wybory albo kilka baniek na respiratory, bo koniec końców to tylko pieniądze. Ale olania tematu Odry i zapobiegnięcia tej katastrofy naturalnej jaką jest zanieczyszczenie rtęcią czy innym gównem jednej z najważniejszych rzek w kraju i Europie... Tego się #!$%@? wybaczyć ani nie da ani nie powinno. Prognozy mówią o 10 latach pracy nad przywróceniem rzeki to stanu używalności. 10 lat. Ja jebię. Po prostu brakuje mi słów.
#bekazpisu #wroclaw #odra #afera #neuropa #4konserwy
  • 19
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: To już poziom Czarnobyla, tzn. całej otoczki tej katastrofy, spychalstwo, krycie, politykowanie. Poważnie.

I jeżeli ktoś mi teraz odpowie "a bo za PełO" to niech od razu #!$%@? i się nawet nie odzywa, bo jakie to "PełO" było takie było, ale powoli zmierzaliśmy do cywilizowanych standardów zachodnich. A tutaj w siedem lat cofnęliśmy się do standardów bolszewickich.

Teraz to mi już #!$%@? nawet nie zależy czy mną rządzić będą
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: ja dzisiaj chyba pierwszy raz w życiu zrozumiałem przeciętnego #neuropka.

Jeszcze nigdy nie czułem tak wielkiego obrzydzenia do kraju w którym mieszkam.

Jak się pojawiły pierwsze przypuszczenia że to rtęć to oblałem się zimnym potem. Teraz jak to jest to potwierdzone przez Niemców to
  • Odpowiedz
10 lat to lekką ręką i przy intensywnej pracy wszystkich gmin, przez które przechodzi Odra. Realnie pewnie z 25-30 lat


@MrPickles: Obstawiam, że przy obecnej skali zepsucia naszego państwa i braku perspektyw na poprawę tego stanu rzeczy, spora część wykopków może zwyczajnie nie dożyć momentu, gdy Odra odzyska swój dawny blask.
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa:
Kolega jest widzę dużym optymistą. To może ja przedstawię kilka faktów i porównań.

Tak się składa że pochodzę z Olsztyna i u nas są rekultywowane jeziora po odpływach burzowych z ulic oraz kanalizacji miejskiej jak i wylewania obornika z dawnych świniarni. Niektóre projekty trwają już dziesięciolecia a to jeszcze nie koniec i mówimy tu zanieczyszczeniach biologicznych a nie ostrej chemii.

Co by nie rzucać słów
  • Odpowiedz
Tego się #!$%@? wybaczyć ani nie da ani nie powinno. Prognozy mówią o 10 latach pracy nad przywróceniem rzeki to stanu używalności. 10 lat. Ja jebię. Po prostu brakuje mi słów.


@Janusz_Lubikwasa: Pewnie kilka osób dostanie dymisję, a prawda jest taka, że to powinno być normalnie dożywocie. Brak odpowiedzialności urzędników za błędne decyzje które prowadzą do problemów czy jak się okazuje nawet katastrof to jest po prostu dramat.

Napomnę tylko, że wciąż nie dostałem alertu RCB a przebywam od kilku dni niedaleko Odry i na kilka jeszcze tu
  • Odpowiedz
70 baniek


@Janusz_Lubikwasa: to pokazuje ich skalę. Gdy ktoś jest uczciwy, to 70 mln jest niewyobrażalną kwotą. Jeśli ktoś keci w #!$%@? nonstop, a w grę wchodzi nie tylko hajs, tylko ludzkie zdrowie i życie, to takie 70 mln, to pesteczka.
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: ja dzisiaj chyba pierwszy raz w życiu zrozumiałem przeciętnego #neuropka.


Jeszcze nigdy nie czułem tak wielkiego obrzydzenia do kraju w którym mieszkam.


@iamjashin: Tak ci tylko napiszę byś sobie pogadał z neuropkami. Neuropki to w większości byli korwiniści, którzy otrząsnęli się z korwinistycznej głupoty i ogarnęli, że Europa trzyma ten cały polski #!$%@?łek w jakiś standardach ludzkich. Ta "nienawiść do Polski" to tak naprawdę
  • Odpowiedz