Wpis z mikrobloga

Czołem mirki, planuję wynająć swoje mieszkanie i przeprowadzić się w inne miejsce, tam wynajmować od kogoś - dostałem propozycję umowy, w której pewien punkt mi się nie podoba i nasuwają mi się pytania:

"NAJEMCA odpowiada za własne i WYNAJMUJĄCEGO mienie ruchome w wynajmowanym lokalu. W przypadku szkody w majątku ruchomym NAJEMCY i WYNAJMUJĄCEGO powstałej w wyniku włamania, kradzieży i innych zdarzeń losowych
szkody usuwa NAJEMCA we własnym zakresie lub z odszkodowania od instytucji ubezpieczeniowej, z którą uprzednio zawarł dobrowolną umowę o ubezpieczenie własnego mienia."
Babeczka, z którą mam podpisać umowę mówi, że chce ubezpieczyć swoje mieszkanie i pyta się mnie czy ja chcę się jakoś ubezpieczać.

1) Jaka jest praktyka przy wynajmie jeśli chodzi o ubezpieczenie? Najemca, czy wynajmujący wykupują ubezpieczenie i jak wtedy ono działa?
2) Czy ten podpunkt nie jest dla mnie jakimś strzałem w kolano?
3) Czy jak wykupię ubezpieczenie mieszkania, to będzie ono obowiązywać w przypadku, gdyby moi najemcy coś odjaniepawlili?

Z góry dzięki za wszelkie info.

#mieszkanie #wynajem #ubezpieczenia #ubezpieczenie #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
@KJANEKK: To są 2 różne ubezpieczenia. Kup ubezpieczenie OC najemcy. Koszt 100-150zl za rok. Punkt normalny. Jak zapomnisz zamknąć drzwi i ktoś wejdzie i ukradnie TV to ty ponosisz odpowiedzialność.
  • Odpowiedz