Wpis z mikrobloga

@TenOdMirabelek: Tak sądziłem, że powołasz się na Pesę ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale mylisz się, Pesa na tamten moment nie była w stanie dostarczyć niczego, nawet Darta na którego zapewne się powołujesz, to raz. Dwa to są zupełnie dwie inne klasy składów, Pendolino jest pociągiem wysokich prędkości i jest specjalnie do tego zaprojektowane, gdzie jego prędkość eksploatacyjna diametralnie się różni od Darta.

Odpowiadając na pytanie, czy
  • Odpowiedz
@Mattovsky jeśli interesujesz się koleją to również dobrze wiesz, że polskie torowiska rzadko pozwalają na osiągnięcie 160-200kmh. Sam swego czasu marzyłem o byciu mechanikien kolei, nie wspomnę ile H się przegrało w maszynaeu07 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: oczywiście, że nie. Dlatego mamy tak mało szybkiej kolei a tam gdzie można, to leci właśnie Pendolino, od czasów jak mamy Pendolino to infrastruktura torowa a co najważniejsze energetyczna się rozwija, co prawda dość wolno ale lepszy rydz niż nic ¯\_(ツ)_/¯ imo dla mnie najważniejsze, że coś się w tym kierunku ruszyło i te sprzęty są w pełni używane zgodnie z przeznaczeniem a nie stoją na bocznicach i gniją
  • Odpowiedz