Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy nie wiem co robić.
Mieszkam w domu z rodziną, przez parę lat mieliśmy 2 psy -yorka i goldena. Niestety, golden zmarł rok temu przez nowotwór. Mój tata ostatnimi czasy bardzo wspominał owego goldena więc postanowiliśmy zrobić mu prezent i kupić szczeniaczka. Tata był bardzo zachwycony jednak mały york nie koniecznie. York bardzo agresywnie na niego reaguje, ciągle go próbuje atakować i gryzie. Nie spodziewaliśmy się takiej reakcji, zawsze był przyjazny w stosunku do innych psów. Myślałem nad zwrotem psa do hodowli, jednak hodowca nie chce się na to zgodzić. Nie wiem już co mam zrobić, boję się że w końcu bardzo się pogryzą, a nie chce ich oddawać w obce ręce, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego cenę.

#psy #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f3face258da21c4df18559
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem czy z psami jest tak samo ale z kotami np. nie powinno się tak od razu wrzucać jednego do drugiego na heja i liczyć, że się polubią

jest pewien protokół działania, który ma zwiększyć szansę na bezproblemowe zadomowienie się nowego zwierzaka (jakieś akie rzeczy typu, że najpierw nie pozwala im się spotkać ale np. ustawia misi po obu stronach zamkniętych drzwi, że jedząc mają ze sobą mały kontakt
  • Odpowiedz
może z psami też są jakieś metody, które pominęliście po prostu przynosząc małego psa do domu?


@Catmmando: myślę, że nawet jeśli nie ma takich wytycznych dla psów to warto wprowadzić nowego zwierzaka do domu zgodnie z tym co piszesz czyli izolacja z socjalizacją. ja tak zrobiłam jak wzięłam psiura, co najmniej dwa tygodnie nie miał praktycznie kontaktu z moimi kotami. trzeba zadbać o komfort psa, który był domownikiem i wziąć pod
  • Odpowiedz